| soimos a întrebat:

In Biblie la Ioan 8:44 suntem invatati ca pe Diavol il recunoastem prin faptul ca a ucis multi oameni.

Din perspectiva faptului ca nicio institutie din istoria omenirii nu a comis mai multe crime decat Biserica lui Christos, coroborat cu afirmatia biblica din Ioan 8:44, mai putem crede ca Biserica Crestina este biserica lui Dumnezeu?

Daca da, sa intelegem ca Biblia ne minte?

4 răspunsuri:
| soimos explică:

Intr-adevar pietre vii, pentru ca pietrele in totalitate nu gandesc pentru ca nu au creier!
Evident ca oamenii au facut crimele de care spun, desi este clar ca au avut mai putina minte decat un bolovan, probabil din cauza ca erau "pietre" ale bisericii lui Christos.
Daca ar fi fost nascuti pentru cer, acum ar fi fost extraterestrii, dar cum s-au nascut aici pe pamant este evident ca s-au nascut pentru pamant si nu pentru cer.

| soimos explică:

Evident ca nu e de pe pamant din moment ce a iesit pe fund...proba
bil o fi un "dumnezeu" ca basescu... adica un duh care se crede Dumnezeu.

| hunterpainting a răspuns:

Biserica crestina e biserica oamenilor care fac parte din ea, si biblia e interpretabila deci Dumnezeu nu are nici o treaba cu cruciadele si vrajitoarele.

| soimos explică (pentru hunterpainting):

Asa este!
Nici macar cu Biserica si nici cu religia!
Totul in religie este doar minciuna unor sarlatani!