| Steregoi a întrebat:

In majoritatea timpului ingerii sunt dematerializati si de aceea Dumnezeu i-a putut crea cu capacitatea de a se putea materializa in corpuri umanoide functionale ca si corpul unui om obisnuit. Dumnezeu face lucrurile complet. Daca le-a dat capacitatea ingerilor sa se materializeze in umanoizi atunci umanoizii sunt complet functionali doar ca descendentii rezultati nu s-au putut inmulti la randul lor si erau muritori ( nu aveau nici o perspectiva de a putea trai vesnic ) pentru ca Dumnezeu nu binecuvanta relatiile dintre ingeri si oameni. Cu aceste capacitati ingerii nu au motiv de frustrare daca li s-au dat capacitati de care nu se pot folosi in mod legal. Pentru ca Adam in permanenta era material de aceea Dumnezeu i-a permis sa se foloseasca de toate capacitatile pe care le avea mancand din tot restul pomilor din gradina Edenului. Dumnezeu l-a creat pe Adam cu capacitatea de a digera fructele din pomul oprit la fel cum i-a creat pe ingeri cu capacitatea de a procrea cu oamenii. Asa cum acel pom avea sa existe in permanenta tot asa oamenii cu se xul lor exista pentru ingeri in permanenta. Relatiile se xuale cu oamenii sunt pentru ingeri ca pomul interzis pentru Adam si Eva. Se xul ingerilor, cand se materializeaza, este ca pomul oprit intrucat ei nu au permisiunea de a face se x intre ei cand se materializeaza in umanoizi. Ingerii se pot materializa doar pe Pamant pentru ca in alte locuri din univers ei ar putea muri daca s-ar materializa. Zburatul prin univers si zburatul pe langa Dumnezeu este mai minunat pentru ingeri decat relatiile se xuale de care ingerii s-ar putea bucura in mod ilegal. Adam putea in mod legal doar sa priveasca si sa atinga pomul interzis la fel cum ingerii pot doar sa vada si sa vorbeasca cu oamenii si sa manance si sa bea in mod legal pe Pamant. Ingerii pot zbura printre toti "pomii" sau corpurile ceresti din univers insa ei nu pot sa faca orice pe Pamant in mod legal care este "pomul cunostintei binelui si raului" pentru ingeri.

Ce puteti spune?

5 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Îngerii ar putea fi sau au fost o altă specie de homo sapiens,doar ca zburătoare,nimic mai mult. Îngerii existau în mintea si scrierile egiptenilor inca de acum mii de ani, înainte să se nască Iisus.
Sa fim REALIȘTI! Cum copilul dintr un embrion devine bebe, copil, adolescent, adult..pe scara asta a transformărilor este, bineinteles si trecerea in neființă, asa cum se si concepe, se si descompune un organism.

| Steregoi explică (pentru Donsavas):

S-au găsit fosile de umanoizi cu aripi?

Răspuns utilizator avertizat
| PreaDistinsul a răspuns:

Inventezi multe aberatii.

| Steregoi explică (pentru PreaDistinsul):

Cand nefilimii mancau luau doua pietre si o piatra mare plata o puneau peste ele construind astfel o constructie megalitica si apoi luau pumnalele si injunghiind niste caprioare mancau friptane din ele si apoi luau niste cupe din lemn mari de vin si beau bine. Dupa potop oasele nefilimilor au fost facute faina pentru ca in imaginatia acelor oameni acea faina ii faceau sa aiba oase puternice. rolling on the floor