| LoveToHate a întrebat:

In pauza,inainte de ora de religie,un coleg m-a impins,eu m-am lovit de banca si mi-a cazut sandwichul. Furioasa,i-am zis:"Mori,imbecilule!"Tocmai intrase profesorul,evident m-a auzit.Mi-a zis ca am facut unul din cele mai grave pacate,am dorit moartea aproapelui,iar asta in fata lui Dumnezeu este echivalent cu uciderea.
Am incercat sa-i explic ce s-a intamplat, dar el m-ai spus:"Cand cineva iti da o palma intoarce-i si celalalt obraz."

Voi ati putea sa intoarceti si celalalt obraz?
Eu nu.

Răspuns Câştigător
| ladyMillion a răspuns:

laughingstii si tu cum sunt profii astia de religiehappyAdevarul e ca,nu stiu,iti dai si tu seama ca suna cam nasol pentru un profesor sa auda toate prostiile pe care le zicem, mai ales daca-i de RELIGIE:O:O Are si el dreptate in felul lui, stie el ce stiebatting eyelashesdegeaba nu e prof de religiethinking Cateodata e bine sa mai si invatam cate ceva din ce ne zic profii, ca de exemplu acumhappyTu ar trebui sa inveti sa vorbesti mai frumoshappy! Nu o lua in nume de rau, dar iti zic asta pentru ca pe viitor, nu se stie cu cine vei avea de-a facehappysi o vorba trantita aiurea poate duce la un nou aspect de-al tau fara dintii din fatahappyasa ca ia aminte de la proful tauhappy

| LoveToHate explică (pentru ladyMillion):

laughingDe obicei, tac si ii pun pe altii sa actioneze in locul meu.
De data asta a fost altceva... dupa ce ca m-a impins, mai si radea.Sunt sigura ca m-a inteles.laughing
O sa-i ascult sfatul.happy

18 răspunsuri:
| Woodenpints91 a răspuns:

Doar un om prost şi laş ar întoarce şi celălalt obraz. Dacă cineva se ia de tine, şi nu înţelege de vorbă bună să te lase în pace, ai tot dreptul să-l calci în picioare.

| Andrei7520152 a răspuns:

E o EXPRESIE. astia cred orice aud, sa jur. daca eu spun uneia sa se duca draq nu inseamna ca vorbesc si serios. chestia cu obrazul e o naivitate, se vede ca omul nu traieste in lumea reala. Woodenpints91 a zis cel mai bine

| doctorandus a răspuns:

Ia-l la palme pe profesor si verifici credinta lui daca va intoarce celalalt obraz.

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns (pentru doctorandus):

Tare asta rolling on the floor) La asta nu m-am gandit, vezi happy

| ladyMillion a răspuns:

Ma bucur atunci:*happy

| Încrucişătorul a răspuns:

Daca cineva iti da o palma peste obraz, intoarce-i favoarea cu pumnul.

| WR104 a răspuns:

Nu trebuia sa spui asta e, e pacat, are dreptate profesorul, trebuia sa iei sandwichul de pe jos si sa il arunci in el sau sa i-l bagi pe gat.
Numai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand ca nu cred sa o fi spus din inima.
Cat despre intorsul celuilalt obraz cred ca sunt persoane facute pentru asta. Si eu pot sa o fac pana la o limita, nu intors propriu-zis a obrazului ci ignore, dar peste o limita innebunesc si-l termin in 3 secunde. Depinde cat de grav e.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru wdexwjmwd):

Acum? Mi-e un somn de poti sa-mi dai cate palme vrei tu.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru wdexwjmwd):

Da, pana nu-mi cade laptopul pe jos si mi se face praf nu ma las. Da nu se vdede dupa ce raspunsuri inteligente dau ca-s chioara de somn?

Răspuns utilizator avertizat
| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

Si el sufera de ceea ce numesc englezii, WorkAholic, Beat de Munca, si asta lasa efecte secunde, printre cei mai gravi afectati fiind si profele/profii de reli.1:Ai ziso dintr-un impuls, nu ti-a venit alceva in minte, asta nu inseamna ca-i bine sa vorbesti asa cu lumea, dar cu prunci, ce sa faci. 2:Evident ca a zis-o mecanic in principal pentru ca esti fata si nu-i frumos sa vorbesti asa, dupa pentru ca nu-i frumos in general sa vorbesti asa, cel putin nu cu voce tare, dupa pentru ca e adult si trebuia sa faca ceva.Ce era sa va dea jos pantalonii si la buci?tonguehappy Evident ca nu poti intoarce celalalt obraz. Dupa mine e cea mai mare porcarie zicala asta, ca si multe altele.Eu pe tot parcursu liceului am avut probleme cu liceu si era zi de aur cand aflam ca batusu scolii care din pacate imi era coleg nu venea la scoala,deci am indurat destule,si fiind si mare, si in principal la inceput nefacand nimic, toti ziceau, uite ce "papa lapte" si cica sa raspandit si vestea printre fete, nu m-a deranjat pentru ca eu stiam de ce am stat si ce rost are sa le explic cand oricum nu cred, dar eu de fapt asteptam sa-mi urce nivelu de furie si dupa m-am descurcat cu toti 4.Ideea e ca nu,nu poti intoarce celalalt obraz,decat sa ripostezi cand sti ca atacu e inevitabil, si de ce sa astepti sa fi atacat, sa te aperi daca esti luat pe nepragatite sau sa eviti daca se poate, dar odata lovit sa intorci si celalalt obraz nu se poate, adica hai, dai si aici? Cine-i nebunu care o "scos" asta pe "piata"?

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

Aaa,si ca sa-ti dai seama cat de beti de munca poti fi unii, imagineaza-ti ca profa de mate cu colegi de romana de ex vorbea despre mate, nu-si putea lua capul,laughing Oamenii de genu nu is normali happy

| NoShit a răspuns:

Din nou povestea cu profesorul de religie. Nişte colege făceau poze pe calorifer înainte de ora de religie, iar când a intrat domnu' a reacţionat foarte şocat pentru că e păcat să faci poze "în astfel de poziţii" şi că ce vor zice copiii noştri când vor vedea "aşa ceva"?
Şi nu, n-aş întoarce obrazul, am prea mult orgoliu.

| SymphonyOfDestruction a răspuns:

NU pentru ca nu sunt prost. cat despre profesorii de religie la mine in clasa 1 din 4 a fost cat de cat bun, ceilalti erau paraleli cu teoria religioasa. daca le pui o intrebare care nu le convine fac crize.