| anonim_4396 a întrebat:

In Rromania, o religie proaspat inventata ce conditii trebuie sa indeplineasca sa fie recunoscuta oficial?

18 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| monstrulet a răspuns:

Daca ai multi adepti, orice se rezolva.

| Filip23 a răspuns:

De ce scrii Rromania? Ti-e scarba de tara asta?

| martzian a răspuns (pentru Filip23):

Probabil mai intai se va forma tara rromilor. Ce treaba ai tu daca Gaia viseaza la ea? Just joking, no ofence... tongue

| RAY a răspuns (pentru Filip23):

Cui nu-i scarba de Romania?

| anonim_4396 explică (pentru Filip23):

Nu mi-e scarba de tara, mi-e scarba de oameni in general, dar pentru cei de aici am o "scarba" mai profunda.

| Filip23 a răspuns (pentru RAY):

Romania nu inseamna doar un regim politic sau o breasla actuala. Romani au fost si Brancovenii, si voievozii Mircea, Stefan, Mihai si multi necunoscuti care au trait cu demnitate.

| RAY a răspuns (pentru Filip23):

Eu ma refer la aia care o conduc acum

| Filip23 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma rog, poti sa iti faci o doctrina din scarba de oameni. Ceea ce nu e in regula, e ca lovesti in valorile altora (cate te tin puterile). Insa s-ar putea sa fie un fel de manifestare a selectiei naturale in sfera spirituala. Pana la urma si cateii marcheaza locurile; asa si tu, lasi in urma "idei lovituri" - ma gandesc la ce ai scris acu vreo doua saptamani despre un sfant crestin. Poate in viitor se va sti - pe aici a trecut gaia.

| anonim_4396 explică (pentru Filip23):

Ce am scris acum 2 saptamani despre un sfant crestin?

| Filip23 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ori ai dat in amnezie, ori nu stii ce inseamna sfant crestin. Ai scris despre cel mai mare sfant crestin. Insa n-am de gand sa reactivez subiectul.

| anonim_4396 explică (pentru Filip23):

"Ai scris despre cel mai mare sfant crestin"... ce am scris despre el (si cine e el)? Adu-mi aminte.

| Filip23 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca as sti ca are vreun rost ti-as aminti. Din cat te cunosc, iti justifici mizeriile postate prin aceea ca sunt intrebari inocente din biblie, si nu te vei opri prea degraba din asta.

| martzian a răspuns:

Din cate stiu trebuie sa infiintezi o asociatie religioasa, ce implica statut, crez, etc. E nevoie si de un numar de semnaturi (300 daca nu ma insel).

| DyNo a răspuns:

Trebuie sa aiba o doctrina.

| AlbaAura a răspuns:

Nu se poate inventa o religie.Ea exista deja. Ceea ce se poate, este o secta.Iar secta nu poate avea decat adepti.

| dariusbocos a răspuns:

Stai asa acum dupa toate stupidele intrebari si raspunsuri ale tale fata de Dumnezeu vrei s creezi si o alta religie sau ce? laughing