| anonim_4396 a întrebat:

In scoala mea sund doua religii catolica-ortodox eu sunt la ortodoxi pot sa ma transfer la clasa de catolici? sau trebuie neaparat sa-mi schimb religia

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"catolici" si "ortodoxi" NU sunt religii. Sunt RAMURI ale religiei crestine. In scoala ta exista O SINGURA religie (crestinismul) impartita in 2 RAMURI.

Ba mai mult de atat, tu la scoala NU faci "religie" ci faci "crestinism".

Invata diferenta dintre "religie" si "ramura a unei religii".

Cat despre postarea ta, daca vrei sa mergi la ore in ramura X tu fiind acum in ramura Y, tot ce trebuie sa faci e sa vorbesti cu dirigintele / diriginta.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Mersi mult happy

7 răspunsuri:
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Cum sa iti schimbi religia pentru un curs? Nu pricep...
Du-te la care vrei si simti...Ideal ar fi la ambele. happy Asa vei invata mai multe!

P.S. Interesanta organizare a orelor de religie in scoala ta. Ateism nu au?hee hee

| anonim_4396 explică (pentru мιнαɛℓα36):

Nup au ateism.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

O schimbi asa ca pe sosete? nici nu stii de ce ai vrea sa o schimbi, dar asa sunt crestinii reci, vezi care sunt diferentele dintre cele doua religii

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Invata intai sa scrii.
Sunt nu sund
ortodocsi nu ortodoxi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iti mai trebuie ceva minte, ca sa pricepi ca viata nu e masa de ping-pong iar tu nu esti mingea sa sari dintr-o religie in alta, ca dintr-un bar in altul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Apoi mai invata ce e cu cele doua religii si vei vedea ca nu trebuie sa fii decat crestin adevarat.