| anonim_4396 a întrebat:

Inca odata ne dam seama cat de departe se afla cu sufletul preotii de Dumnezeu. Daca ati vazut vreodata o exorcizare sa vedeti cat se chinuie persoana incercand practic sa domine prin cuvinte chiar si forta pe toata lumea.Preotii mai mult clocotesc apa decat sa o limpezeasca. Iisus vindeca posedatii doar prin atingere si vorba linistita,fara apa sfintita, fara cruci si alte obiecte.Sunteti de acord ca adevaratii vindecatori se afla printre noi? Sunteti de acord ca preotii sunt doar niste oameni cu sufletul in cer si fundu in iad?!

11 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Dumnezeu se poate folosi de orice copil al Sau pentru a vindeca.Este nevoie de credinta.De exemplu, la rugaciunea mea, Dumnezeu a vindecat o femeie care era internata in spital ca sa se opereze.El S-a folosit de mine ca de o unealta.El a ascultat rugaciunea si a raspuns la ea.

| nesuferit a răspuns (pentru EmaS):

Dumnezeu tau nu poate ridica nici macar o hartie

| EmaS a răspuns (pentru nesuferit):

Dumnezeul meu poate sa trimita un taifun, tsunami, ca sa nimiceasca pacatosii.

| nesuferit a răspuns (pentru EmaS):

Bine bine, hai sa vedem daca poate muta o hartie mai intai, apoi vedem taifunu

| EmaS a răspuns (pentru nesuferit):

Nu te pune cu Dumnezeu.O fata a fost intr-o biserica si predicatorul a spus la sfarsitul programului daca cineva are curajul sa plece de acolo fara Isus. Dupa ce a iesit afara, a dat o masina peste aceasta fata.Toti se mirau ca ea se intorcea de la biserica, de ce a ingaduit Dumnezeu ca ea sa moara? Si dupa un timp, mama ei a gasit in Biblia fetei un biletel pe care era scris:''Eu am curaj sa plec de aici fara Isus!''

| nesuferit a răspuns (pentru EmaS):

Nu numai ca am curaj sa plec fara isus, Eu Sfidez puterea si autoritatea lui dumnezeu

Răspuns utilizator avertizat
| Alphawolf a răspuns:

Preotii care se ocupa cu exorcizari, sunt ori sarlatani, ori patati pe creiere!

| ΟρθόδοξηΠίστη a răspuns:

Pur si simplu vorbe care reies din indoctrinarea sectanta.

| Maryuk해바라기 a răspuns:

Nu toti!

| simo0393 a răspuns:

Nu judecam pe nimeni dupa cum se zice'' nu judeca ca sa nu fi judecat'' dar greseala lor este ca nu fac voia Tatalui. Dumnezeu sa ii intoarca si sa le faca sa vada realitatea.