| aabaaab3278 a întrebat:

Printre cei care L-au tradat pe Iisus nu se afla si preotii de la vremea respectiva?

9 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Da,erau preotii si fariseii.

| milan9 a răspuns:

Fariseii, preotii Legii Vechi, nu au crezut cu totii in divinitatea Sa.
Acesta este si motivul pentru care evreii sunt astazi in majoritate de religie mozaica si nu crestina... thinking

| milan9 a răspuns:

Alti preoti (*fariseii), alta religie- cea iudaica...
Pana si triburile amazoniene care nu au auzit de crestinism au religia si preotii lor...

| AlexeHellsing a răspuns:

Felicitări, ai deslușit un mister pe care-l cunoaștem de aproape 3000 de ani... Nu știu cum se face de nu m-am prins. Ești eroul meu!

| aabaaab3278 explică (pentru AlexeHellsing):

Am deslusit un mister printr-o intrebare? Esti genial copile laughing

| AlexeHellsing a răspuns (pentru aabaaab3278):

Eu zic că o întrebare retorică este echivalentă cu o concluie. Și da... sunt un geniu...

| aabaaab3278 explică (pentru AlexeHellsing):

Un geniu nedescoperit, ha?

| AlexeHellsing a răspuns (pentru aabaaab3278):

Frate, dacă vrei să socializăm caută și tu un chat

| DrMundo a răspuns:

Unii da, altii nu