| mastadont a întrebat:

Întrebare pentru creștini:
De ce condamnați atât de fervent incestul și îl considerați un păcat?
Dacă ne luăm după ficțiunea biblică, atunci singura posibilitate pentru înmulțirea speciei umane a fost prin incest, copiii lui Adam și ai Evei s-au înmulțit între ei, cu alte cuvinte, s-a culcat frate cu soră și așa au apărut oamenii din ziua de astăzi.
E clar deci că religia creștină are la bază incestul, căci altfel nu ar fi existat oameni.

5 răspunsuri:
| CostinAlamariu a răspuns:

Fiindcă Dumnezeu a zis ca incestul rau. Simplu.
Urmatoarea întrebare

| xerxes1 a răspuns:

In cazul tau nu este pacat.Da-i inainte linistit.

| mastadont explică:

Păi nici n-avea cum să le zică pentru că, în mărinimia lui, sau mai bine zis în lenea lui, a creat doar doi oameni așa că aceștia trebuiau să se înmulțească cumva.
Cu alte cuvinte, când îi convine lui dumnezeu incestul nu e păcat dar când nu atunci brusc devine un păcat de moarte.

| mastadont explică:

Nu era mai logic să facă mai mulți oameni și să-l interzică de la început?
Se știe doar că prin incest materialul genetic se deteriorează și apar tot felul de boli genetice, cum ar fi hemofilia.

| DonEduardo a răspuns:

Nu stiu de restul, insa stiu ca sotia lui Seth nu era sora lui.