| OctavianDanielMaria a întrebat:

Jesus si-a carat crucea?

26 răspunsuri:
| Anonimgirltpu a răspuns:

Ia o masina a timpului si du-te sa vezi. Apoi vii si ne spui si noua.

Răspuns utilizator avertizat
| Anonimgirltpu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Care noi? Nu ma baga intr-o oala cu mai multi. Fiecare suntem diferiti.
Da, Biblia este cuvantul lui Dumnezeu, asa cum Coranul este cuvantul lui Alah, Tipitaka este cuvantul lui Budha si asa mai departe. Daca nu vrei sa fii religios e ok. Te obliga cineva?
Actionezi de parca esti obligat sa fii religios si te revolti ca nu vrei. Dar ce sa vezi? Esti liber ca pasarea cerului sa faci ce vrei. Nu te obliga nimeni sa crezi in vreo zeitate. Te faci de rusine punand mii de intrebari pe zi pentru ca dai impresia de ateu frustrat.

| Anonimgirltpu a răspuns:

Poate ai observat si tu ca lumea s-a cam saturat de hobby-ul asta insistent al tau. Insisti pe acelasi subiect zilnic si de mai multe ori. Nu ai observat ca ai intrebari la care nu iti raspunde nimeni sau lumea iti da raspunsuri aiurea? Ce e prea mult strica.

Răspuns utilizator avertizat
| Anonimgirltpu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Nu iti pasa pentru ca suntem in mediul online. Aici nu stie nimeni cine este dany1988. Dar pun pariu ca in viata reala esti un ateu cuminte daca isi tine pasiunea pentru religie doar pe internet.
Si ce legatura are memoria unui zeu cu ce am spus eu?

Răspuns utilizator avertizat
| Anonimgirltpu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Eu nu ma simt jignita. Nu stiu la ce te referi.

Răspuns utilizator avertizat
| Anonimgirltpu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Asa cred eu. Dar pe mine personal nu m-ai jignit cu nimic.

| iurii75 a răspuns:

Și un copil ar înțelege că inițial ducea Isus stâlpul de tortură, pe urmă la dus un oarecare Simon.

Răspuns utilizator avertizat
| iurii75 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Deja, de demult...

| rapandula a răspuns:

Asa arata in filme.

Răspuns utilizator avertizat
| gritt a răspuns:

Nu cred. Era lenes. A preferat sa mearga pe apa in loc sa inoate si sa transforme apa in vin ca sa nu coboare pana in beci.

| PreaDistinsul a răspuns:

In Biblie scrie ca nu.

Răspuns utilizator avertizat
| PreaDistinsul a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Marcu 15:21, Luca 23:26

Răspuns utilizator avertizat
| alexxukk a răspuns:

Da el și-a carat crucea pana pe muntele Golgota. A cazut de 3 ori in drum spre munte si acolo a fost rastignit langa ali 2 hoti

| Antisistem11 a răspuns (pentru alexxukk):

Alți doi hoți? Era si El hoț?

Răspuns utilizator avertizat
| alexxukk a răspuns (pentru Antisistem11):

Pana mea voiam sa zic langa doi hoti-_-