| JrrBaAlin a întrebat:

La ce ora e steaua sus rasare si pe ce... data e? Multumesc

5 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Nu stiu la ce te referi, dar acea stea care era pe cer cand Isus s-a nascut nu era trimisa de Dumnezeu.

| milan9 a răspuns:

"acea stea care era pe cer cand Isus s-a nascut nu era trimisa de Dumnezeu"? thinking
Numai indarjirea unei persoane indoctrinate impotriva mesajului autentic al Scripturii ar putea afirma o asemenea enormitate. sad
E o anomalie aproape fiziologica a ajungi sa afirmi ca ai aderat la mesajul biblic dar sa ajungi sa negi de la un capat la altul fel de fel de realitati biblice (asa cum au ajuns sa faca iehovistii).
Daca Dumnezeu nu a a avut cunostinta, sau nu a dorit acel semn minunat al Nasterii Fiului Sau in lume (venirii Sale minunate printre oameni, Intruparii Sale), atunci cine altcineva a facut-o? thinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru milan9):

In primul rand sunteti eronati. Aceea nu a fost nici o stea. A fost demonstrat astrologic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La ora 25 pe data de 32. Sper ca am fost de folos.

| Sl1pKnoT a răspuns (pentru anonim_4396):

Luna a 13-a >D