| Wehrmacht a întrebat:

Ma voi sunteti intregi la cap? Ce naiba sa facem cu o categorie "ateism"? Ne strangem toti ateii acolo si jucam rolul de crestin(sau orice alta religie,nu doar despre crestinism este vorba) cu randul?
Intrebarile de p-aici,daca nu ati observat asta, sunt adresate crestinilor sau celor de alte religii.
Numai un ateu tampit ar intreba alt ateu ceva cand vrea un raspuns crestinesc.

19 răspunsuri:
| costis a răspuns:

Se pare ca religia-i painea ateului.

| NOname a răspuns (pentru costis):

De cele mai multe ori...doar o comedie gratis.

NOname
| NOname a răspuns:

Da, se pare că e o febră în rândurile celor lipsiţi de logică şi coloană vertebrală. Vor să se introducă pe site discriminare şi o cenzură drastică, ca să nu mai fie contrazişi. :))

http://www.tpu.ro/......-de-ideea/

Poate în curând unii vor solicita o categorie "neascultătorilor de manele", "nejucătorilor de barbut", "nefumătorilor", etcetera. :))
Sunt amuzanţi săracii. :))

| RAY a răspuns:

Man tu nu esti ateu sau esti dar mai invata sa scrii si frumos nu doar vulgar

| OnuOnulică a răspuns:

Bine ai venit în România țara tuturor posibilităților.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Pai tu esti cel mai frumos in poza, strangeti-va si jucati-va

| sublime89 a răspuns:

Nu se va face o asemenea categorie. Poate doar daca adminii o iau razna.

| costis a răspuns (pentru sublime89):

Religia-i ciocolata calda a ateului... Sigur ca nu se face rubrica.

| PedoBarbie a răspuns:

Aiureală.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce e ma? ti-a intrat morcovu in cur, ca n-o sa ai cu cine vorbi? n-o sa mai poti acuza si jigni pe nimeni? ti se duce rostul existentei ca ateu? fiindca asta e rostul vietii voastre. daca crestini nu sant, existenta voastra nu se mai justifica? pai nu ma mira.ai dreptate.

| GabiD a răspuns (pentru anonim_4396):

Bravo frate! Te respect pentru ceea ce ai zis! Ateii astia trebuie sa inteleaga ca ei nu au dreptate, ca sunt condusi de diavol si ca ei nu sunt totul.Si un mare Sfant (nu mai stiu care, da nu asta e important)zice:"Vinovat e cel care stie si nu crede nu cel care nu stie si nu crede."

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ateii nu au idee ce sa discute pe rubrica de ateism nu este problema credinciosilor.

| EnciclopediaProstiei a răspuns:

Ce se intampla aici nu e vorba ca unii sunt atei iar unii crestini, ce se intampla aici si nu numai, e vorba de ceva mai mult. poti fi ateu si sa tii pentru tine, poti fi crestin si sa tii pentru tine.
ce conteaza ba ce crede IisusAdrian sau SimonaRoackara, asta e intrebarea, voi sunteti sanatosi la cap? nu ca ce ar discuta ateul cu alt ateu.
aici e vorba de ceva mai mult decat atei si crestini, sunt oameni dependenti de contradictii si dependenti de drame virtuale / reale. reale mai putin.

| EnciclopediaProstiei a răspuns (pentru EnciclopediaProstiei):

Si poate o sa ti se para absurd "ca ia uita-l si pe asta, dependent de contradictii" nu, chiar exista. am pe unu aici la bloc si pe unu la munca care orice spui te contrazic, corect, gresit, nu conteaza, ei te contrazic. exact acelasi lucru e si aici.
asta e problema adevarata, nu orientarea lui.

| Kabuto79 a răspuns:

Costis... degeaba iti faci new acc... ca tot atat de inteligent ramai

| costis a răspuns (pentru Kabuto79):

N-am cunostinta de iepuroiu terorist.

| 1Hekate1 a răspuns:

Mare dreptatelaughingCe sa vorbeasca doi atei intre ei? Ba tu crezi in Dumnezeu? Nu, tu? Nu.E stupid. Daca pe crestini ii doare sa auda si alte variante ale creeri lumi e problema lor.

| GabiD a răspuns (pentru 1Hekate1):

Nu draga, Nu ne doare sa auzim o alta varianta a creeari cat timp noi avem cap si stim ca cea in care credem noi e cea reala.

| 1Hekate1 a răspuns (pentru GabiD):

Pai asta e problema ca multi nu aveti nimic.(nu ma refer la cei care doar se roaga si ei seara si merg sa se spovedeasca de 2 ori pe an,ci la aia obsedati)Voi STITI adevaru,dar nu aveti puterea sa il dovediti, nu va bazati pe nimic real, nu aveti argumente rationale, intalnite in viata noastra.Voi nu acceptati ca e posibil sa gresiti, dar nici sa va demonstrat-o teoria nu stiti. Zice ti ca trebuie sa faceti bine etc..adevarat dar voi nu stati.Ce crestini stau ma si se cearta cu unii pe un site? Ce credincios REAL admite ca stie adevaru suprem, cand chiar si voi admiteti ca Dumnezeu e singurul care stie adevaru? Citeste despre cedry2k daca vrei, el e crestin cu adevarat, nu facaturi indoptrinate ca voi.(app-cedry2k este fost rapper care a cantat despre D-zeu, si a dat seama ca nu e bine, s a lasat de rap si s a apucat de agricultura pentru a FACE BINE celorlalti nu sa stea pe pc sa se certe cu atei dau asa.Da.o sa zici ca e prostie ca ti am dat un nume de rapper, dar mi se pare un crestin adevarat, care si daca nu exista Dumnezeu ar trebui promovat pentru binele oe care incearca sa il faca, nu neaparat pentru credinta.