| Kalla a întrebat:

Maine vin in Romania cu masina si drumul dureaza doua zile si o noapte.Ce arhangel ar trebui sa chem ca sa ma ocroteasca? Stiu ca era un arhangel al calatorilor dar nu mai tin minte care.

21 răspunsuri:
| Angel0 a răspuns:

Este de ajuns sa ceri ajutor Tatalui ceresc iar el va sti pe cine sa trimita.
Daca nu ceri ajutor, ingerii nu au voie sa intervina din cauza liberului arbitru.

NOname
| NOname a răspuns:

Dacă ar fi prima dată când îţi citesc postările, zău că te-aş fi confundat cu un troll.

| danay72 a răspuns:

Roaga-te direct lui Dumnezeu si el te va ajuta.Isus ne zis sa ne rugam Tatalui.Matei6:9

Răspuns utilizator avertizat
| ania a răspuns:

Dumnezeu se descurcă cel mai bine cu protejarea noastră, nu văd de ce să apelezi la subalterni.

| RAY a răspuns:

Citeste poruncile alea 10 acolo scrie sa nu isi faci idoli cea ce incerci tu sa faci acuma, ea exemplu unei persoane din vt care se inchina mortilor si s-a facut in stana de piatra parca

| fuzzer a răspuns:

Nu exista arhangheli/sfinti. Exista doar Dumnezeu, lui ar trebui sa i te rogi nu la alti sfinti.

| Kalla explică:

Mnu,nu cred ca tu m-ai proteja laughing

| 22SWAG22 a răspuns (pentru Kalla):

Retrag tot ce am zis, se pare ca Dumnezeu exista...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da di undi vii bre? eu credeam ca esti in Romania.

| Kalla explică (pentru anonim_4396):

Sunt din Italia dar sunt romanca! big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eh, te sfatuiesc sa intri pe: www.angelinspir.ro,daca esti interesata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie să "chemi" vreun arhanghel, să fim serioşi, roagă-te la Dumnezeu să îţi călăuzească paşii, să fie alături de tine în acest drum, să te izbăvească şi să fie El lumina drumului tău până vei ajunge la destinaţie.

O seară binecuvântată!

| contαbαndonαt a răspuns:

Ma intreb numa' ce fel de animale salbatice te-au crescut de ai ajuns in halul in care ai ajuns la numai 14 ani, unde sc. si prieteniile ar trebui sa fie pe primul loc si nu fanatismul religios.
Ai sa vezi ca-i sa ajunji la o varsta cand o sa-ti amintesti cum erai acum si ai sa te simti jenata si rusinata de mintea si gandirea `schioapa` cu care te arata-i.
Adica si noi am fost pe la varsta ta dar da-o-n colo de treaba ca n-am fost nici chiar atat de retarda**.NU, deci nu! Asa nu!
Presupunand ca din cauza parintilor ai ajuns in acest hal, chiar imi pare rau pentru tine mai minte tardiva, deci oamenii in genul asta nu merita sa aiba copii punct.

| 22SWAG22 a răspuns:

Lasa, o sa ma rog eu pentru tine la Zalmoxis, Zeus, Horus, Rah, Thor, Allah, sa te protejeze, stai linistita...

| Kalla explică (pentru 22SWAG22):

Sunt crestina deci nu-mi trebuie.Cand un politeist o sa zica "ce rugaciuni ot sa rostesc ca sa ma protejeze zeus?" tu o sa raspunzi invers:sDumnezeu, arhagelii, Mardux, Satan, Allah?

| 22SWAG22 a răspuns (pentru Kalla):

Allah face parte din religia crestina, ce nu-ti convine?

| PreaDulcePreaFin a răspuns (pentru Kalla):

Roagate la dumnezeu daca esti crestina, ce treaba au arhanghelii, si sfintii cu rugaciunile

| Kalla explică (pentru 22SWAG22):

E musulman.Eu ascult doar de Dumnezeu (crestin) si YAWE(cred ca asa se scrie) evreu.In coran Allah le spuna sa omoara lume inocenta in timp ce Dumnezeu ne-a dat liberul arbitriu.Si nu-mi adu exemplul vrajitoarelor ca odata ce faci pactul cu diavolul pentru mine nu mai esti om.

| St_Tedy_1974 a răspuns:

Nu trebuie!