| anonim_4396 a întrebat:

Daca am mi-am dat drumul intr-o fata si la doua zile isi mai da si altul drumul, al cui o sa fie copilul?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Depinde in ce moment al ciclului menstrual se situeaza cele 2 contacte sexuale. Daca primul contact se produce chiar inainte de inceperea perioadei fertile spermatozoizii respectivi nu vor supravietui suficiente zile si sarcina se va realiza de catre spermatozoizii din al 2-lea contact sexual. Daca ambele contacte sexuale sunt intretinute in perioada fertila spermatozoizii se vor afla simultan in trompele uterine si totul va depinde doar de hazard. Si exista si varianta ca al 2-lea sex sa fie intretinut la 1-2 zile dupa ovulatie si ca atare spermatozoizii respectivi sa nu mai aiba "activitate" deoarece ovulul a fost deja fecundat. In concluzie teoretic sansele de procreere ar putea fi apreciate ca fiind de 60% pentru cel care este primul, fata de circa 40% in cazul celui de al 2-lea. Sanatate!

| ioan90 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Da era in a 5 zi de fertilitate, adica ultima din cate mi-a zis, si ii era frica daca imi dau ca, ar ramane sigura gravida.

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Al celui care trebuie sa il creasca.

| mihai69 a răspuns:

Al maică-si, că de obicei bărbații o taie când aud că tipa a rămas gravidă.
Ulterior, o analiză ADN va stabili paternitatea cu certitudine.

| Emilian65 a răspuns:

Daca fata este in perioada fertila in cele doua zile si a primit samanta de la doi parteneri, este posibil sa ramana gravida cu santa de la amandoi si sa nasca gememi, tripleti sau mai multi copii.

Răspuns utilizator avertizat
| OMFGConrad a răspuns:

Nu ştii cine trebuie să plătească pensia a limentară? Tu sau colegul de "poştă"? Voi jucaţi ruleta rusească la un alt nivel!

| ioan90 a răspuns (pentru OMFGConrad):

Da, de pensie imi era mie.

| RagnaRDET a răspuns:

Fiind o curva penala, ar trebui sa te rogi sa fie a lui alalalt laughing) Nu cred ca iti doresti ca mama copilului tau sa fie una care azi se ft cu tine si maine cu o cavalerie intreaga happy