| anonim_4396 a întrebat:

Mohammed suferea de epilepsie, credeți că aceasta a avut un rol important în scrierea Coranului?

Răspuns Câştigător
| questsoul a răspuns:

Mohammed a ordonat folosirea sabiei pentru promovarea religiei islamice, fie ca a fost sau nu influentat de boala cand a scris Coranul, sigur "avea ceva la cap".

10 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Sunt crestin da de unde sti tu de ce suferea Mahomed, esti doctor si l-ai consultat sau vreun medium spiritist?

| AnniaAKN a răspuns (pentru danut):

Am aflat asta la un eveniment religios la care am luat parte, iar printre subiectele care s-au discutat am aflat ca Mohammed suferea de epilepsie iar musulmanii afirmă acest lucru nu îl neagă, am văzut chiar și un documentar pe tema aceasta.Eram doar curioasă ce părere aveți, aaa și nu sunt "medium spritist" m-am informat doar.

| danut a răspuns (pentru AnniaAKN):

Ok, dar e bine sa evitam asemenea discuti care pot degenera.

| IMPERO a răspuns:

Cred ca ar putea avea o legatura.

| Dorugar a răspuns:

Nu, in mod sigur nu din moment ce Mohamed era analfabet si asta inseamna ca nu putea nici scrie nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

L-ai cunoscut pe Mohamed?
Ai terminat medicina sa poti sa pui un diagnostic corect?
De transa ai auzit?
http://ro.wikipedia.org/wiki/Trans%C4%83

| Buresbista123 a răspuns:

-))) de mult n am mai ras asa, cu siguranta a avut un rol decisiv

| Cristina_Neacsu_1994 a răspuns:

Epilepsia nu te impiedica sa gandesti, nu poate avea nici o legatura

| Lemuel_Raymond_1997 a răspuns:

N-are nici o treaba epilepsia cu cea a scris el, epilepsia nu afecteaza minte sau creierul

| Nergal a răspuns:

Coranul, biblia toate sunt niste minciuni