| NuSeZiceANONIM a întrebat:

Neata!

Nu stiu daca am pus intrebarea la categoria potrivita dar...

De fiecare data cand ma inchin seara, ziua urmatoare mereu iese EXTREM de rau!
daca nu am o zi aproape PERFECTA!

De ce?

Habar nu am ce sa mai cred, eu sunt credincioasa... dar acum am dubii :-s

De exemplu azi m-am dus in parc, cu cardul, si vorbeam la telefon, am validat cardul si nu s-a validat cum trebuia si am primit amenda...
M-am certat cu tata, si mi-am spart telefonul :c

... so...de ce se intampla mereu d-astea cand ma inchin si cand nu e totul bine?

Răspuns Câştigător
| LotusRadioactiv a răspuns:

Placebo ca e din cauza autosugestiei, ti-ai impus acest lucru. E ca si un talisman. Pentru tine faptul ca te inchini seara iti poarta ghinion. Incearca sa faci o actiune care neutralizeaza acest lucru: de ex, faptul ca te inchini fara sa spui o rugaciune seara poarta ghinion, iar daca iti spui rugaciunea, nu se mai intampla etc. Poti sa iti iei o carte de rugaciuni si sa selectezi ce iti place.

18 răspunsuri:
| anonim4565 a răspuns:

Pai nu e vina rugaciunii e vina ta ca te-ai certat. ce sa zic ...se mai intampla sa fie si zile bune si zile rele dar asta nu trebuie sa schimbe obiceiul bun de a te ruga

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns:

Poate isi bate cel rau joc de tine.Mai bine inchina-te in continuare fara sa te afecteze, pentru ca doar in Mana Domnului esti in siguranta.Pace in suflet sa ai!

| LotusRadioactiv a răspuns:

E efectul Placebo. Da search pi Goagal.

| NuSeZiceANONIM explică (pentru LotusRadioactiv):

Stiu ce e PLACEBO, dar te referi ca e efectul placebo ca nu exista d-zeu, adica el e un "mit" prin care indeamna ca oamenii sa faca fapte une?
sau placebo ca eu cred ca nu exista si asta se intampla din aceasta cauza?

| NuSeZiceANONIM explică (pentru LotusRadioactiv):

Ok multumesc

| 24567 a răspuns (pentru LotusRadioactiv):

Floare albastra merita fundita big grin

| LotusRadioactiv a răspuns (pentru NuSeZiceANONIM):

Placebo ca e din cauza autosugestiei, ti-ai impus acest lucru. E ca si un talisman. Pentru tine faptul ca te inchini seara iti poarta ghinion. Incearca sa faci o actiune care neutralizeaza acest lucru: de ex, faptul ca te inchini fara sa spui o rugaciune seara poarta ghinion, iar daca iti spui rugaciunea, nu se mai intampla etc. Poti sa iti iei o carte de rugaciuni si sa selectezi ce iti place.

| RAY a răspuns:

Gandeste mai rational si gandeste pozitiv, tu crezi ca viata e usoara?
viata e o lupta lupti sau te predai
si fi mai calm ea niste anti depresive

| RAY a răspuns:

1 asculta muzica dar muzica de disctractie
2 fa sport mult
3 citeste o carte
4 fa sex/masturbeazate
garantat intr-o saptamana isi vei schimba viata si urmareste emisiunii pozitive elimina tot cei negativ

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baga tare si din toti trebuie sa te creada cineva.da tu ce spui? prosti is astia mancale-as p.a lor?

| NuSeZiceANONIM explică (pentru anonim_4396):

Mda, pe langa coreenta cu care scrii, mai scrii si gresit, asta e o sa ajungem la un rank de inteligenta la 0%

| Silviuloan a răspuns:

Poate ca nu te rogi destul.

| expander91 a răspuns:

Poate te rogi prefacut...

| NuSeZiceANONIM explică (pentru expander91):

Nu ma rog prefacut, ca daca ma rog prefacut, de ce m-asi mai ruga!

| rusel a răspuns:

Depinde si ce inchinare practici, la icoane, la idoli?
Si eu stiu ca cel ce Crede in Dumnezeu Si practica Rugaciunea sincera si staruitor, Dumnezeu i-l ajuta.
Explicane-ne putin despre inchinarea ta, si in fata cui te apleci?
Bineinteles daca nu te deranjeaza sa ne explicihappy!

| NuSeZiceANONIM explică (pentru rusel):

Simplu, ma inchin la icoane, ca aproape toti oamenii din Romania ( exceptnd celelalte religii) sunt crestin ortodox, imi spun rogaciune apoi ma rog sa... ce-mi vine pe moment...

| gabriel31 a răspuns:

Se intampla dintr-un motiv foarte simplu. ca sa nu te mai inchini.de fiecare data cand vrem sa facem ceva bine spre slava lui Dumnezeu, apare si diavolul sa te faca sa renunti.nu vrea alceva decat sa te indoiesti de Dumnezeu si sa nu mai crezi.tu inchinate si mai mult si poti sa mai zici si cate o rugaciune in plus.el ataca, ataca si tu.o sa te lase in pace daca vede ca ce face el are efect invers.esti intr-un razboi.tu duci doar o lupta acum. castig-o.