| IanRZR a întrebat:

Nu am incredere in mine, iar o parte din persoanele din jurul meu nu ma plac. Ce sa fac? Vreau sa imi dati un pic incredere? Daca vreti puteti sa dati add si la idul ian_rzr . S-ar putea sa comentati ca am pus la o categorie gresita, dar de la unele persoane ca voi as astepta ajutor. Va rog frumos.

6 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Am auzit candva o expresie: "a se pune cu calcaiele inainte"; cum ar veni: a se opune rezolvarii problemelor. As zice sa nu pleci la "drum" cu sentimentul asta sau impresia asta despre tine. Gandeste pozitiv. Si tu ai calitati, in primul rand calitatea de om. Si tu poti sa inveti, poti sa lucrezi, poti sa creezi ceva, sa practici un sport, sa iubesti, sa mergi cu colegi intr-o excursie s.a.m.d. Esti la fel ca noi toti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cei din jur...dar tu nu trebuie sa ii asculti pe cei din jur sau sa tii prea mult cont de parerile lor ...ridica capul sus si fii tare.
multe persoane sunt invidioase si de aceea dau aceasta tenta,, ca nu ii agreeaza pe cei din jur,,
Si daca vrei sa te integrezi si tu in grupul lor incearca sa fii mai bun cu ei, da-le ajutorul pentru ca asa ii vei recastiga.
Intr-un cuvant: fa-te placut, iar daca vezi ca toti sunt aliati si impotriva ta lasa-i in pace, fa-ti unul.doi prieteni cu care sa te intelegi foarte bine si pe care te poti baza mereu.
Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate inconstient ii tii pe cei din jurul tau departe de tine, iti este frica ca ii vei pierde. Poate ar trebui sa te gendesti ce nu e in ordine cu tine, sa incerci sa analizezi daca este cumva comportamentul sau altceva.
Increderea.Trebuie sa fii stapan pe tine, nu aerian.In viata trebuie sa fim luptatori, nu sa ne dezarmam in fata unor obstacole care stim ca vor deveni tot mai grele pe parcursul vietii noastre.
Incerca sa fi putin mai deschis cu persoanele din jurul tau si vei vedea ca va da rezultate.Bafta! happy

| ayase a răspuns:

Sper ca nu te superi, dar vroiam sa stiu tu esti ateu?

| NutellaIsMyDrug a răspuns:

Buna!
Eu mereu am fost criticata pentru ca eram mai timida mai retrasa si aceste lucruri m-au facut sa devin mai puternica si sa nu ii las pe ceilalti sa ma doboare...prietenii intotdeauna iti sunt aproape, cei adevarati si oricand te poti baza pe ei.
Eu am capatat cam greu incerederea in sine, poate e doar o iluzie dar ma simt mai increzatoare de cand citesc articole de beauty si fashion si de felul cum ar trebui sa te comporti in societate...aceste reviste m-au invatat multe...