| GhitaCiobanuNoHate2016 a întrebat:

Nu cred în Dumnezeu ( şi nu vreau răspunsuri gen "nu e bine ce faci, etc" ) vreau să vă întreb pe unii care credeți (sau care nu credeți : )) ), voi cum credeți că a fost creată lumea?

Sau

Cum credeți că a fost creat Dumnezeu, cum s-a "născut" (pt cei care cred).

Habar n-am daca e o categorie potrivită şi nu am nimic cu cei care cred într-un zeu big grin fiecare crede ce vrea până la urmă

Răspuns Câştigător
| Mayhem666 a răspuns:

Crezi in ce vrei, sau nu crezi, asta este decizia ta, faci cum vrei. Nici eu nu cred, stai linistit, nu te judec. Pai, sa vedem, Dumnezeu a fost creat de niste oameni, care se gandeau ca ar fi foarte amuzant sa ii sperie pe alti oameni, cu un zeu imaginar, si sa ii manipuleze, astfel incat sa creada in ceva ce nu exista, amenintandu-i ca daca vor face lucruri rele, vor ajunge intr-un loc plin de suferinta numit iad, care de asemenea este inexistent. Lumea, nu stiu exact cum a fost creata, pot doar sa imi imaginez, nu am fost acolo sa vad cu proprii ochi, cum se formeaza planeta noastra, sau cum a aparut universul, dar daca doresti sa vezi un documentar pe tema asta, uite aici :

https://www.youtube.com/watch?v=d0z9x55EGh8

Mai uite aici inca unul :

https://www.youtube.com/watch?v=KXrMzS8e2BY

Am mai vazut multe altele foarte interesante, dar nu mi le mai amintesc numele, ca ti le-as fi recomandat cu mare drag. Sper sa ai timp sa le vizionezi pe astea doua, si sper ca intelegi engleza. Bye!

44 răspunsuri:
| Agapi a răspuns (pentru TrăieşteClipa):

Bine punctat

| Agapi a răspuns (pentru Clorox):

Il ai pe dracu in tine!
Se vede dupa poza de profil!

| Agapi a răspuns (pentru Iunix):

Iti spun ca daca mai multe bucati de asteroizi se atingeau una de alta exlpodau din nou si din nou deci cum poti gandi ca s-au unit?

| Agapi a răspuns (pentru Coldea_Emi_2001):

Asa este! dar nu avem voie sa intrebam deoarece El ne-a creat pe noi si nu invers.

| Agapi a răspuns (pentru drutzix):

Eu am auzit de "Big Ben"!
Du-te-n Londra!

| Clorox a răspuns (pentru Agapi):

Mi-ai facut ziua cu asta... Care-i faza daca nu ma inchin lui? laughing Ard in iad sau ce?

| Agapi a răspuns (pentru ALGator):

Acesta este un experiment facut de om nu are nici o treaba cu religia ci asa e mintea unora!

| drutzix a răspuns (pentru Agapi):

Atunci cum au cunostinte diferite?

| drutzix a răspuns (pentru Agapi):

Tocmai am spus ca Big Ben e clopotul din Londra.

| Agapi a răspuns (pentru Clorox):

Depinde cui te inchini!

| Agapi a răspuns (pentru drutzix):

Cine?

| JustaLittle a răspuns (pentru Agapi):

Si se pare ca eviti sa raspunzi intrebarii happy Oare de ce? Pentru ca nu ai un raspuns logic, desigur. P.S Daca am uitat un cuvant (enorm, ce-i drept- 2 litere) imi cer scuze ca ti-am insultat mareata inteligenta, mult peste a mea... ca de', e o greseala fatala ce am facut eu

| Agapi a răspuns (pentru JustaLittle):

Ce intrebare?