| AvalohAlyn a întrebat:

Acum cu pandemia din ultimii ani și războiul de acum, astea sunt semne că se apropie sfârșitul lumii?

7 răspunsuri:
| Holiday a răspuns:

De fapt traiesti in cea mai buna parte a istoriei dpdv al calitatii vietii si al sperantei de viata. E vorba ca medie generala in lume, nu punctual. Concluzia o tragi singur.

| Mayhem666 a răspuns:

Crezi ca asta e singurul razboi din istorie si ca nu au mai existat pandemii in trecut? Daca stam sa ne gandim, si sa ne luam dupa astea, starfitul lumii ar fi trebuit sa vina de mult timp. Asta nu e nimic comparat cu trecutul in care doua treimi din populatia Europei a fost rasa de pe fata Pamantului.

| ReddY25 a răspuns:

În niciun caz

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

Câte pandemii au fost de-a lungul istoriei? Dar războaie?
Cum îți explici că n-a venit sfârșitul lumii de 500 de ori până acum?

| Theo94 a răspuns:

In toata istoria omenirii au existat astfel de evenimente, multe dintre ele mult mai rele decat cele ce le-ai mentionat.

| IceRope a răspuns:

Nu. Sunt semne că totul decurge normal, așa cum a decurs secole și mii de ani la rând. Minciună, manipulare, hoție și violență.

| Pocait01 a răspuns:

Sunt, dar nu cele importante.
Domnul Isus ne-a spus că vor fi boli și vești de războaie în proximitatea venirii Sale, dar ca să ne atenționeze că lucrurile astea sunt normale și să nu ne îngrijorăm(Rom. 8:28). Nu le-a spus ca să înțelegem că vine într-un an sau o zi anume(Mat. 24:36).
Altele sunt profețiile care se împlinesc pentru prima dată în vremea noastră și care mă fac să înțeleg că războiul din Ucraina și covidul sunt începutul sfârșitului.