| AvalohAlyn a întrebat:

Apocalipsa sau sfârșitul lumii se apropie?

Răspuns Câştigător
| fllu07 a răspuns:

Sigur ca da. Este mai aproape decât cred majoritatea oamenilor. Dar asa a fost mereu inainte de o distrugere anunțată de Iehova Dumnezeu: unii oameni nu au crezut. Asa a fost înaintea potopului lui Noe, asa a fost la distrugerea templului din Ierusalim în 607 î.e.n; asa a fost in 70 e.n. înainte de a fi distrus Ierusalimul ca oraș, asa este si in prezent, când ne aflăm în pragul distrugerii lumii rele a lui Satan. Dar Iehova Dumnezeu și Isus Cristos, care au prezis aceasta distrugere, nu mint.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se apropie an de an, avand in vedere ca Soarele o sa se stinga candva, doar ca in viitorul foarte indepartat.

| halogen001 a răspuns:

Totul are un sfarsit, dar sfarsitul din scrierile primitive, puerile, fanteziste si absurde e doar fantezie si nu corespunde cu realitatea.

| chuckmanson a răspuns:

Dacă nu facem ceva în legătură cu schimbările climatice o să vină repede.

| Antisistem11 a răspuns:

Peste cinci miliarde de ani