| anonim_4396 a întrebat:

Pandemia și furtunile dese și puternice sunt noi dovezi că se apropie Apocalipsa, adică sfârșitul lumii. Este așa?

4 răspunsuri:
| CostinAlamariu a răspuns:

Nu este așa

| fllu07 a răspuns:

Evanghelia lui Luca, 21:11 spune că în zilele dinaintea sfârșitului oamenilor răi, "vor fi mari cutremure de pământ și dintr-un loc în altul lipsuri de alimente și epidemii. Vor fi priveliști înfricoșătoare și semne mari din cer"
Acestea se împlinesc. deci putem conchide că sfârșitul acestei lumi rele, este aproape, si va fi chiar în timpul vieții noastre.

| DonEduardo a răspuns:

Nu.

| NaibaStieSiAltcevaAMuritIeri a răspuns:

Aline, ești prost rău.