| hereo a întrebat:

Nu vi se pare ca fariseii si mai marii preoti de pe vremea Domnului Iisus se aseamana cu preotii ortodocsi din ziua de azi?

8 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma omule daca Romania e ocupata de unguri si aia omora din poprul tau si facea de toate normal ca acei rabini aveau ura pe unu care venea cu filozofi de iubire cand romani le omorau copii daca gandesti imi dai dreptate ma indoiesc prostia e mare

| hereo explică (pentru anonim_4396):

Mare e prostia, mai ales a unora care nu inteleg 2 randuri...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tipic pentru un crestin sa jigneasca doar atat stiu

| hereo explică (pentru anonim_4396):

Unde te-am jignit bre? tu ai zis ca prostia e mare. Dar te inteleg tu si asa nu intelegi nimci din ce citesti. esti ateu ca asa sunt unii si trebuie sa fii si tu in turma rolling on the floor

| anonim_4396 a răspuns (pentru hereo):

Tu te intelegi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba da.asa si este.iar tu esti din marea turma,manipulat si ratacit, ca nu stii daca sa crezi sau sa nu crezi, ai mari indoieli in privinta religiei dar si a vietii in general.esti ca o frunza in vant.si fizic si spiritual.stii ca te-ai nascut, esti pe drum dar nu stii incotro.mergi cand cu unii cand dupa altii dupa cum ti se pare mai bine.de fapt este cum e mai rau.trebuie sa te aduni si sa dai vietii tale un sens si un sfarsti bine directionat si definit.eu am ales raiul, dar facand tocmai invers decat cum trebuie.cum iti pare? mie imi pare rau, da...nu e dupa cum vrea omul ci dupa cum hotaraste Domnul.

| hereo explică (pentru anonim_4396):

Aloo tanti eu nu fac parte din nici o turma cred ca ma confunzi cu altcineva. Nu am inteles nimic din comentariu tau, ca e pe langa subiect total. Cred ca voiai sa raspunzi la altcineva si ai nimerit aici, atunci se intelege.