| anonim_4396 a întrebat:

O spun din nou soimos uraste biserica e satanist, ca si multi de pe TPU au ca obiectiv sa faca de ras religia si pe cei cred in ea

din pacate sa criticam stim cu toti dar sa salvam o viata nu cu toti vrem, campania doneaza sange salveaza vietii intra aici http://www.doneazasange.ro/

orice om poate salva 3 oamenii nu fi nepasator

20 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Cred că faci o confuzie. Una este să urăști divinitatea și alta este să urăști biserica care e doar o instituție coruptă condusă doar de dorința de bani și pentru a prosti. Oricum, iar ai revenit la obsesiile cu sataniști?

| anonim_4396 explică (pentru FucktheSystem):

Da

| Allrc24 a răspuns:

E satanist de 2 lei...stiu si eu. in sfarsit un ateu care nu injura si toate cele. well done

| anonim_4396 explică (pentru Allrc24):

Putini inteleg ateismul cu adevarat

| Woodenpints91 a răspuns:

De ce aş vrea să salvez 3 oameni care pe viitor să aglomereze lumea şi mai mult şi să-mi respire mie aerul?

| anonim_4396 explică (pentru Woodenpints91):

Daca tu ai fi printre aia 3 cum ar fi?

| Woodenpints91 a răspuns (pentru anonim_4396):

Legea juglei. Toţi murim oricum, mai devreme sau mai târziu. Şi prefer să-mi păstrez sângele curat.

| anonim_4396 explică (pentru Woodenpints91):

Ce usor vb ai avea curajul sa te lasi taiat si apoi sa-mi zici ca vrei sa mori

| FucktheSystem a răspuns (pentru Woodenpints91):

Lasă că are Măriuța grupa 0 pentru tinebatting eyelashes

| Woodenpints91 a răspuns (pentru FucktheSystem):

Pot s-o sacrific pe o cruce de sticle pe Măriuţa, şi să-i beau sângele?batting eyelashes

| FucktheSystem a răspuns (pentru Woodenpints91):

Dacă tot mă omori măcar să mă omori pe o cruce de sticle, să mor ca bo$$ul.
Oricum nu cred că vrei să-mi bei sângele...e cam acru.

| MortemAeternum a răspuns:

Serios du-te la cauze nobile cu donarea sangelui...aici vorbim despre religii nu despre binefaceri.
Daca omul ataca o religie cu propia biblie inseamna ca e satanist? Si chiar daca ar fi, nu inteleg cu ce te deranjeaza, pana la urma crestinii au omorat de 1 milion de ori mai multi oameni decat satanistii, deci putem sa deducem ca crestinii sunt mult mai rai decat satanistii, asta daca nu facem o diferenta intre politica si religie.Cand politica si religia se lipesc una de alta=otrava.
Daca un om uraste biserica e dreptul lui, biserica reprezinta doar o instituie plina de escroci imbogatiti peste noapte, de pe urma prostimii.

| anonim_4396 explică (pentru MortemAeternum):

El interpreteaza biblia cum vrea el asta e faza, eu urasc satanistii leas gaza pe toti pe rand pacat ca hitler a murit, nu crestini au omorat si uni cei care erau mari, oamenii creduli lipsiti de informati se zbateau in saracie si haos

| MortemAeternum a răspuns (pentru anonim_4396):

Acum Hitelr era un fel de satanist, ma mir ca zici pacat ca Hitler a murit, cand el se ocupa de ocult si a rescris biblia dupa propiul interes.
Fiecare are dreptul sa interpreteze biblia cum doreste, atata timp cat isi poate sustine interpretariile prin versete biblice si argumente, este dreptul lui sa o faca. Biblia nu este o carte exacta, deci poate fi interpreata in n moduri.
Acei oameni creduli care se zbateau in saracie, ar fi fost in stare sa te arda de viu, daca le-ai fi spus ca esti ateu sau ca pamantul este rotund si se invarte in jurul soarelui. Prostia lor ii face vinovati, iar eu nu am nici un pic de mila pentru prosti, fiecare doarme dupa cum isi asterne.

| anonim_4396 explică (pentru MortemAeternum):

Glumeam cum sa fie pacat, si ateii mar daca leas spune ca big bang a rezultat din altceva, noi oamenii suntem niste fiare, niste diavoli in pantece asa e specia umana plina de ura o sa ma contrazici

| MortemAeternum a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa am evoluat, uram tot ce ne sta impotriva si vrem sa il eliminam. Uita-te la lei sau maimute, isi omoara rivalii fara probleme. Ne-a ramas acest instinct, abia am iesit din jungla acum cateva mii de ani si acum suntem niste fiare tehnologizate. Daca le-ai spune din ce a rezultat big bangul si poti argumenta pertinent, sunt sigur ca o sa te asculte, dar daca doar faci afirmatii nefondate, normal ca vei fi tratat cu dispret, ca devii un credincios ateu.

| anonim_4396 explică (pentru MortemAeternum):

Oricine care contrazice e credincios ateu,asta nu-i ateism nu e libera gandire, fara dogme, fara sa fi obligat sa crezi in ceva, nu ma regasesc in ateismul acela, si in stinta

| Nuvăsufăr a răspuns:

Religia se face şi isngură de râs, n-are nevoie de ajutor.

| costis a răspuns:

Daca nu ai observat, ortodocsii si catolicii s-au cam retras de pe aceasta magnifica rubrica "Religie", apartinand TPU; asa incat a ramas somios cu religia lui si cu cativa aplaudaci, cativa penticostali si cativa atei. Ideea este ca din cand in cand intra cate un copil, asteptandu-se sa primeasca raspuns la o intrebare de religie; insa, primeste fecalele unor retardati sau humanoizi decazuti.

| AlexanderAdrian a răspuns:

Cine uraste biserica o face pentru atat de multe motive pertinente ca n-as putea sa le spun pe toate intr-un singur post, dar sa-ti enumar cateva dintre ele:
- milioane de preoti care au ales sa fie preoti pentru un trai usor
- cruciadele din evul mediu
- preotii umpluti de aur si masini scumpe in timp ce unii sunt in sapa de lemn
- caracterul ocult al vaticanului
Lasand toate astea la o parte, de care desigur poti tine cont sau nu, atat timp cat poti accepta fapte nu mituri, sunt total de acord cu tine cu salvarea unei vieti.
Numai ca vietile sunt salvate tot de noi - oameni simpli care doneaza sange sau organe si mai presus decat toti, medicii.
Incearca sa nu judeci aspru ateii sau pe cei care nu adera la ideea de biserica in sensul ei de infrastructura.