| anonim_4396 a întrebat:

Ce rost au intrebarile de la categoria asta? in primul rand fiecare crede in ce vrea el, nu e frumos cea ce face soimos sa blasfemeze pe dumnezeu, daca nu isi convine de dumnezeu lasa-l nu il jigni, in loc sa ne pierdem timpul aiurea am putea salva vietii in doar 30 de minute http://www.doneazasange.ro/donatori.html
oricine poate fi donator, doneaza salveaza vietii

30 răspunsuri:
| Woodenpints91 a răspuns:

Nu şti ude ce staţi voi aici, dar eu stau pentru miştouri şi propriul amuzament.
Cât despre salvatul vieţilor...doar oamenii fără viaţă încearcă să-i salveze pe alţii.

| MortemAeternum a răspuns:

Fiecare are dreptul la libera exprimare, ce nu iti convine? Fiecare crede in ce vrea, dar orice credinta poate fi schimbata prin argumente(nu pe TPU bine inteles)...
Nimeni nu il "blasfemeze pe dumnezeu" omul doar isi spune opiniile, care e problema pana la urma?
Lasa-ma cu donatiile alea egoiste, de obicei lumea doneaza pentru ca se gandesc ca si ei ar putea avea nevoie odata de sange.

| anonim_4396 explică (pentru MortemAeternum):

De cand exprimarea libera inseamna jignirea unor persoane?

| MortemAeternum a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu am vazut nici o jignire adusa unei persoane anume. Cei cu atata sensibiliate pe voi?

| anonim_4396 explică (pentru MortemAeternum):

Eu am vazut jigniri aduse multe

| MortemAeternum a răspuns (pentru anonim_4396):

Depinde ce intelegi tu prin jignire. Oricum daca acele "jigniri" sunt sustinute prin argumente si nu le-a combatut nimeni, atunci are tot dreptul sa le foloseasca.

| anonim_4396 explică (pentru MortemAeternum):

Unele lucruri trebuie sa ramana acum cum sunt

| 220V a răspuns (pentru anonim_4396):

Exprimarea libera, asta inseamna, sa spui ce nu iti place, ce te nemultumeste

| anonim_4396 explică (pentru 220V):

Sunt de acord cu tine, dar fara a jigni cum fac uni o religie in care se reagasesc miliarde de persoane

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 explică (pentru somios):

Ai tu o frustrare pentru biserica? ce vina are popa ca primeste banii si tu vrei tva?

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 explică (pentru somios):

Ma omule nu biserica a omorat si oamenii care au condus biserica, aia au murit acum ce sa le facem asta e si nemtii au omorat 50 de milioane acum crezi ca sunt eu vinovat pentru crimele lui?

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 explică (pentru somios):

Omul este animal, omul se naste sa devina criminal, suntem animale pentru a supravetui ucidem, furam facem orice asta e evolutia live, omul are ratiunea de a distinge din pacate prostia din el e mare

| anonim_4396 explică (pentru somios):

Nu e bine sa urasti nu o sa ajungi nici unde

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 explică (pentru lolosaurus):

Pentru ca un grup ocult de persoane conduce lumea din umbra, ai voie sa le spui prin asa zisa democratie dar nu castigi nimic, tot condus de un sef vei vi, referitor la religie i-am explicat la soimos ca nu e devina crestinii pentru raul facut de stramosii lor

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 explică (pentru lolosaurus):

Asa e ce poti face

| anonim_4396 explică (pentru lolosaurus):

De ce nu emigrezi in suedia? daca aici vezi ca crestinii isi fac rau?

Răspuns utilizator avertizat
| OctoberandApril a răspuns (pentru MortemAeternum):

In spitale e prea putin sange...crede-ma.
poti sa donezi din pur egoism sau din pur altruism. oricum nu conteaza important e sa o faci.
cat despre categoria asta...nu mi se pare prea ok sa-ti bati joc de principiile altora
"traim sub acelasi cer dar avem orizonturi diferite deoarece suntem situati la altitudini diferite"
o zi fainahappy

| MortemAeternum a răspuns (pentru OctoberandApril):

Nu mi-am facut un tel in a salva vieti, deci mie personal nu imi pasa daca altii raman fara sange sau nu, iar daca voi avea eu nevoie vreodata si nu mai este sange, atunci mor, nu e nici o problema.

Nimeni nu isi bate joc de nici un principiu si doar chestioneaza credinta anumitor oameni, ca daca te uiti atent, toti de pe TPU au o credinta oarba in Dumnezeu, cu cateva mici exceptii, care sustin ca au avut parte de minuni, dar de argumentat nimeni nu este in stare.

| anonim_4396 explică (pentru lolosaurus):

Nu fi asa pornit am observat incapatanarea multora din generatia ta, traiesti intr-o tara crestina trebuie so accepti asa cum este

Răspuns utilizator avertizat
| DrunkenRat a răspuns:

Alta postare buna si eficienta. happy Dupa cum probabil ti-ai dat seama, fiecare concept are stadiile lui. Iar unii nu au trecut de faza in care nu stiu cum sa iasa in evidenta pe cand altii sunt la partea cu 'ma indigna tot ce cred eu ca este sub nivelul meu'. Si odata jignita o persoana, este natural sa existe si o reciproca. Si uite asa se coloreaza categoria asta...

| anonim_4396 explică (pentru DrunkenRat):

Ai dreptate macar aici exista si ei pe internet real nu exista