| Moisie a întrebat:

Oare din ce cauza este considerat ca fiind ateu acel om care crede ca este corecta afirmatia din Biblie si anume aceea din Geneza 2 : 22 ca Omul a ajuns si el Dumnezeu, fapt confirmat astazib cand vedem ca puterea de creatie a omenirii este divina?
Nu sunt oare mai atei aceia care NU cred ca omul este Dumnezeu?

2 răspunsuri:
| AlexeHellsing a răspuns:

Din ce Biblie iei citate că în Geneză 2 : 22 este: Iar coasta luată din Adam a făcut-o Domnul Dumnezeu femeie și a adus-o la Adam.
Aș mai comenta câteva dar având în vedere că principalul obiectiv pe care te bazai în întrebare este greșit consider că nu are rost.

| Moisie explică (pentru AlexeHellsing):

Pardon, am gresit, era in Cap 3 versetul 22!