| Inferno a întrebat:

Pentru crestini:
Omul este un animal, iar dovada este prezenta in natura. Putem compara omul cu fiecare animal,chiar si planta si observa asemanarile izbitoare.
De la structura ADN, la celule, chiar si cromozomi (unele au un numar de cromozomi foarte asemanator), la organe, pana la comportament si infatisare.
Fie toate acestea au evoluat dintr-o specie comuna,iar asemanarile s-au pastrat, (ex: toate animalele au picioare cu articulatii), fie Dumnezeu ne-a creat foarte asemanatori cu ele.
Din moment ce Dumnezeu prin indemnurile sale ne da de inteles ca trebuie sa ne comportam superior animalelor,de ce ne-a mai creat ca ele. Dar nu numai la forma suntem identici si mental, de exemplu instinctul.

12 răspunsuri:
| Urzi23 a răspuns:

Chiar bre inferno nu este mai bine sa te duci la un curs de calificare, mai cistigi si tu un ban si foloseti mai bine timpul alocat tie de Bunul Dumnezeu.Invata sa pui faianta, invata sa torni ciment sa faci canapele alege si tu ceva pe puterile tale. Parca te sfatuisem sa iesi seara cu pisica in lant la plimbare, sa mai mergi prin parc sa sociabilizezi cu oamenii, dar vad ca tu esti legat cu lantul de calorifer scuze internet
Ps :
Vad ceva scris de o asemanare cu animalele ba din contra vad acolo ca suntem calauziti ca si ele de instinct.Pai stai bre asa ca ateii se bazeaza pe instinct iar noi pe minte, Ateii zic ca se trag din amaritii aia de cimpanzei iar noi recunoastem ca suntem virful creatiei asa ca fiecare cu ale lui.

| RAY a răspuns (pentru Urzi23):

Habar nu ai cei aia evolutie

| nesuferit a răspuns (pentru Urzi23):

Esti certat cu viata

Răspuns utilizator avertizat
| Inferno explică (pentru Urzi23):

Doamna, daca aveti chef de glume si discutii aberante pe alte subiecte gasiti-va pe cineva pe de nivelul dumneavoastra, pisica nu este o idee de exemplu, sunt animale inteligente si puteti sa socializati cu acestea caand doriti.

| catalynx a răspuns (pentru RAY):

Omul are dreptate decat sa stai toata ziua sa palavragesti pe net mai bine faci ceva util si nu iti mai pierzi timpul din viata degeaba. Nu voi ziceati ca viata trebuie traita, cum o traiti asa? sincer daca e asa cum cred eu este o viata prea plictisitoare

| Thunderstruck a răspuns (pentru Urzi23):

Varful creatiei ar trebui sa stie sa scrie.

| RAY a răspuns (pentru catalynx):

Si tu pe mine ma vezi non stop pe TPU

| Alphawolf a răspuns (pentru Urzi23):

Din ce motive iti apare atitudinea asta ironica? Hai, te rog, spune Adevarul!

Răspuns utilizator avertizat
| ΟρθόδοξηΠίστη a răspuns:

Omul din cauza pacatului se poate animaliza cu timpul, adica sa se dezumanizeze insa poate sa si evolueze.

| DariaAlina a răspuns:

Neaaaah..simplu răspunsul! Vrei să-ți spun din punct de vedere religios?
Țin să menționez că eu sunt agnostică.