| Theo94 a întrebat:

Propaganda religioasa inca functioneaza in sec.21 si inca foarte bine, acum dau un un exemplu din religia islamica:

http://www.digi24.ro/......+doua+fete

Adolescente din Austria, plecate să lupte în Siria.

http://www.dailymail.co.uk/......ebels.html

3 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Ce legatura au adolescentele alea cu religia? Nu scrie nicaieri ca au luat decizia asta in numele religiei.
Misto poza cu kalash-urile.
Normal, va ganditi la religie, ca la altceva nu va duce capul cand auziti de astia.In nici un caz nu pot sa aiba o ura fata de cei pe care ii considera inamici din anumite motive...

| sublime89 a răspuns:

Da, din pacate sunt multe astfel de cazuri. Multi tineri musulmani din Europa sau America au plecat sa lupte in razboaiele din Orientul Mijlociu sau Africa. Musulmanii sunt extrem de indoctrinati indiferent de tara in care traiesc. Religia e absolut obligatorie in familiile lor, si sunt crescuti in acest spirit. Religia le da o identitate, lucru care e tot mai rar in randul crestinilor. Atunci cand vad ca are loc un conflict intr-o tara musulmana, se duc acolo sa-si ajute "fratii". Considera ca asta e de datoria lor.

| Theo94 explică:

Si inca mai sunt multi altii ca cele 2.