| HowdidIgethere a întrebat:

Realitatea noastra e mai solida decat realitatea oamenilor de acum 1800 sau 1500 ani?
Ma gandesc ca si atunci existau oameni frumosi, oameni puternici, competitii, muzica, oameni bogati, oameni care puteau cumpara orice in timpul lor.

Răspuns Câştigător
| Alcyon a răspuns:

Au existat civilizatii foarte avansate, cum ar fi cea Elena care a dat nastere multor filosofi sau artisti, despre care inca se mai vorbeste. Si nu doar se vorbeste, ci influenta lor inca se mai resimte. Problema e ca pe atunci numai oamenii bogati aveau acces la educatie, prin urmare, gradul de scolarizare a populatiei era destul de redus. Prapastia dintre clasa conducatoare instarita si cea saraca era enorma. Oamenii nu prea aveau sanse de a-si depasi conditia cum se intampla acum.

2 răspunsuri:
| sublime89 a răspuns:

Realitatea e una singura, si ea nu se schimba odata cu epocile omului. Ceea ce se schimba e doar perceptia noastra despre ea, iar aceasta tinde in general sa devina tot mai exacta pe masura ce trece timpul.

| Xpressurself a răspuns:

Cu nimic diferita de acum 10000 de ani. Aceeasi realitate. Doar tehnologia este specifica vremurilor prezente. Oamenii au fost la fel. Mama, tata, copii, prieteni, straini, lideri, frumosi sau nu, bogati sau nu - depinde cat de mult isi dau interesul si cat se implica, puternici sau slabi.