| SwwaggBabee a întrebat:

Se spune ca acum pe 11.11.2011 va fi sfarsitul lumii. Voi credeti?
http://stirileprotv.ro/......-2011.html

Răspuns Câştigător
| monstrulet a răspuns:

Nu, nu, nu. E 21 12 2012, e vrajeala asta cu 11 laughing

| SwwaggBabee explică (pentru monstrulet):

laughing)...mai inainte a aratat la stirilaughing)...cine stiewhistling

| monstrulet a răspuns (pentru SwwaggBabee):

Si asta a fost la stiri, si octombrie a trecut, si tot degeaba.
http://www.click.ro/......82044.html

16 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

A mai fost de 2 ori anul ăsta sfârșitul, prin mai și octombrie parcă.
Oricum nu e de neglijat că am mai murit și în 1666, 1844, 1914,1975, 2009,2011 și mai urmează și acum, în 2012. M-am săturat să mor de atâtea ori.

| Rapunzell a răspuns:

Of... ca sa fie sfarsitul lumii trebuie, mai intai, sa domneasca Anrihrist 3 ani si jumatate, timp in care toti crestinii vor fi prigoniti si persecutati. Trebuie, la fel de bine, sa vina Ilie si Enoh, cei doi prooroci care inca nu au murit trupeste, pentru a ne da ultimul semnal de trezire. Abia apoi, cand raul va fi maxim pe pamant, va veni Hristos Izbavitorul sa judece vii si mortii si lumea aceasta va fi alta (Cer nou si pamant nou).

Răspuns utilizator avertizat
| SwwaggBabee explică (pentru Rapunzell):

De unde ai scos asta? De unde stiii>?

| Polaris a răspuns (pentru Rapunzell):

Eu sunt Antihristul, Anti-antihristul.

| Rapunzell a răspuns (pentru SwwaggBabee):

Din Apocalipsa Sf.Ioan, din Sfanta Scriptura :) Ai postat intrebarea ta la categoria "Religie", ti-am dat un raspuns din religie.

Daca vrei sa intelegi mai bine ce scrie acolo, ca sa nu interpretezi dupa mintea ta, cauta si citeste talcuirile. Online, gasesti ceva aici: http://sfera.000space.com/

| Rapunzell a răspuns (pentru IntrebariIntrebatoare):

Nu te pot opri happy

| SwwaggBabee explică (pentru Rapunzell):

Asa mersi happyhappy...am inteles ce ai brut sa spui...dar nu am stiut de unde l-ai luat big grin

| mihaibrasov a răspuns (pentru Rapunzell):

Asteapta tu mult si bine...

| Rapunzell a răspuns (pentru mihaibrasov):

Astept... dar nici mult, nici bine.

| MoNoPo a răspuns:

In primul rand sfarsitul lumi va fi atunci cand ne asteptam mai putin, daca in carti se spune ca nici ingeri care stau in jurul lui Dumnezeu nu stiu cand va veni sfarsitul lumi. Apai sa stie pacatosul.nu te mai uita la stiri si vezi-ti de viata ta.Roagate si pentru tine si familia ta si totul va fi bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu va invatati minte ma?

| PiatrăAscuțită a răspuns:

Suntem in 2012, ziua mea a fost pe 18 noiembrie asa ca unde e sfarsitul?

| Delenard a răspuns:

laughing in fiecare an cred ca sa prorocit despre sfarsitu lumi...Va fi, dar nu cand ne asteptam asa ca stai linistita big grin