| eustefan a întrebat:

Ce parere aveti de satanisti? Mie mi-e cam frica de ei, pentru ca am auzit un caz in care un satanist a fost posedat de lucifer si si-a omorat iubita, de atunci mi-e cam frica de ei...mda...voi? ce parere aveti?

41 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Posedare demonica era diagnosticul care se punea in Evul Mediu, ca atat ii ducea capul. Azi exista doar boli mentale, nu posesiuni demonice.

| danay72 a răspuns:

Nu trebuie sa iti fie frica decat de Dumnezeu, el e mult mai puternic decat Satan. Iacov4:8

| mODIN a răspuns:

Eu sunt oarecum satanist, deci ce parere pot sa am? Adica incerc sa respect cele 11 reguli satanice pe cat pot, si cam atat.

| silvian12 a răspuns (pentru mODIN):

Nu sunt 9 reguli? Si nu cumva spune sa incalcati CELE 10 PORUNCI, dintre care una este sa ucizi, sa faci adulter..ai facut chestile astea?

| eustefan explică (pentru silvian12):

Sunt 11 uite-le:
Nu-ti da opiniile sau sfatul decat daca esti rugat.

2. Nu-ti povesti necazurile altora decat daca esti sigur ca acestia vor sa le auda.

3. Cand te afli in lacasul altuia arata-i respect, altfel nu te duce acolo.

4. Daca un invitat in lacasul tau te enerveaza, trateaza-l cu cruzime si fara mila.

5. Nu face avansuri sexuale decat daca ai primit semnalul de imperechere.

6. Nu lua ceea ce nu-ti apartine decat daca este o povara pentru cealalta persoana si aceasta cere sa fie eliberat de povara.

7. Recunoaste puterea magiei daca ai folosit-o cu succes pentru ati indeplini dorintele. Daca negi puterea magiei dupa ce ai chemat-o cu succes, vei pierde tot ce ai obtinut.

8. Nu te plange de nimic din ceea ce nu esti implicat direct.

9. Nu face rau copiilor mici.

10. Nu ucide animale neumane decat daca esti atacat sau pentru mancarea ta.

11. Cand mergi pe teritoriu deschis, nu deranja pe nimeni. Daca cineva te deranjeaza, roaga-l sa se opreasca. Daca nu se opreste, DISTRUGE-L.

| mODIN a răspuns (pentru silvian12):

Sunt 9 principii si 11 reguli.Si de fapt reguliile satanice seamana mult cu cele crestine.Si ai o viziune gresita asupra satanismului.
Uite care sunt cele 11 reguli:
1.Nu-ti da opinia de cat daca esti intrebat
2.Nu povesti nimanui problemele tale decat daca si ei vor sa auda
3.Cand esti in casa cuiva arata respect sau nu te mai du acolo
4. Daca un invitat de everveaza ameninta-l
5.Nu fa avansuri sexuale decat daca ai permisiunea celeilalte persoane
6.Nu lua ce nu-ti apartine decat daca este o greutate pentru cealalta persoana si iti cere sa o iei
7.Recunoaste puterea supranormalului. Daca ceri ajutorul acestuia si nu o recunosti, vei pierde tot ce ai castigat
>asta e un pic mai dificila de inteles, inseamna ceva de genul daca ai cerut ajutorul lui Dumnezeu(sau oricaui alt zeu) si ai primit ce ti-ai dorit, recunoaste-o sau vei pierde
8.Tu te plange de cele ce nu te afecteaza
9.Nu ranii copii mici.
10.Nu omora animale decat daca esti atacat sau pentru hrana
11.Cand calatoresti nu deranja pe nimeni. Daca cineva te deranjeaza roaga-i sa te lase in pace. Daca continua, distrugei.

Sincer mi se mai mai morale decat cele 10 porunci crestine

| eustefan explică (pentru mODIN):

Ultima e cam ciudata, pentru ca:Cand calatoresti nu deranja pe nimeni. Daca cineva te deranjeaza roaga-i sa te lase in pace. Daca continua, distrugei=omoarai.

| Scarbo a răspuns (pentru eustefan):

Tu crezi ca in realitate omul obisnuit se mai roaga de cel care-l hartuieste sa se opreasca?

| MaliciousDeath a răspuns (pentru eustefan):

N-o lua prea in serios.Rezuma-te la legitima aparare pentru situatiile care cer asta.

| mODIN a răspuns:

Si legat de acela care a fost posedat etc.
Cel mai probail s-a drogat sau ceva si si-a omorat iubita, si cei de la stiri pentru a obtine mai multa publicitate au zis ca era satanist.Dar pun pariu ca nu era.

| eustefan explică (pentru mODIN):

Mda...si daca nu era satanist atunci de ce avea tot felul de carti cu satan si lucifer si cranii prin casa?

| Kalla a răspuns (pentru mODIN):

Ba da, chiar este satanist.Aici gasesti ceea ce a vazut cel care a pus intrebarea.
http://www.youtube.com/watch?v=XCEE__hSRH0

| mODIN a răspuns (pentru Kalla):

Am mai vazut asta. Tipul ala e cat se poate de drogat.Atata tot.

| Kalla a răspuns (pentru mODIN):

Dar e satanist. Drogat sau nu tu ai spus ca nu era satanist cand el spune ca e satanist.E satanist spiritual la fel ca prietena mea.

| Theo94 a răspuns (pentru Kalla):

Mai bine recunostea ca era urata si s-a saturat de ea, oricum daca vrei ceva cu adevarat infricosetor uitate aici:
http://youtu.be/_QdC4tNGG4U?t=38s
Daca ai ceva si mai si trimite-mi sa vad.

| dracu14 a răspuns (pentru Theo94):

Aia e infricosator? http://www.bestgore.com,gandeste-te ca eu stau si mananc in momentul in care ma uit la videorui d-astea...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Kalla):

Satanisti spirituali nu ucid.

| Kalla a răspuns (pentru anonim_4396):

Da am zis eu asa ceva?

| RAY a răspuns:

Cred in ceva care nu pot dovedi ca exista, nu au curajul de a recunoaste ca nu exista basme

| anonimg a răspuns:

"Lucifer" = purtator de lumina.
"Satan" = vrajmas.
Oricat de "nevinovati" ar parea, satanistii indeparteaza din inimile lor dragostea fata de oameni si fata de orice. Acelasi lucru se intampla si cu ateii.

| ViseleSmulgGratii a răspuns (pentru anonimg):

Continua: "de crestini, cand ii vad ca ti-ar baga crucea in gat doar sa il pupi in cur pe Dumnezeul lor, nici nu va mai zic!"

Cat despre satanisti, ori vor sa iasa in evidenta prefacandu-se ca sunt de partea "raului", ori sunt trolleaza, vor sa ii sparie pe bietii indoctrinati.

| Mădă0611 a răspuns:

Copilasi rataciti laughing, chiar si aia batrani. Nici un satanist n-a fost posedat, asta doar crestinilor si le poate intampla, pentru ca doar ei cred in diavoli si posedare. Satanistul din poveste o fi fost posedat de prostie, alcool, chiar gelozie.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Tu cati ani ai? stiu parintii unde esti?

| dracu14 a răspuns:

Ce-i de speriat la ei?

| Theo94 a răspuns:

Uite aici ceva de care sa te sperii nu o bagatela:
http://www.syriantube.net/8540.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De Luciferlaughing Lucica nu are treburi mai bune, daca a fost posedat e posibil sa fi fost de un demon inferior ca rang, dar nu si putere.

| gingergirl1 a răspuns:

Stai departe de ei si gata.

| Scarbo a răspuns:

Epilepsie sau personalitate multipla, sunt o gramada de psihopati pe lumea asta.

| Essencest11 a răspuns:

Cat de amuzanti sunteti laughing Nu cunoasteti adevaratul satanism! Tatal nostru Creator Satan este mult prea maret pentru a se ocupa cu coruperea unui suflet uman, nici un demon nu face asa ceva. Ceea ce s-a intamplat cu acest satanist modern este faptul ca nu ii era dedicat lui Satan si clar era incepator, usor de manevrat inamicilor.
De ce iti e frica de noi? laughing)))))))
Nu zic ca nu ar trebui, dar...
Mereu cand esti in preajma unui frate satanist nu-l deranja, altfel te va distruge. Nu atrage furia unui satanist... never!
Hail Satan!

| eustefan explică (pentru Essencest11):

Vezi? De asta mi-e frica de satanist ca daca la zici ceva te omoara.

| FaraNumePls a răspuns (pentru Essencest11):

Insfarsit cineva cu minte happy

| EvelinaOlivia a răspuns:

Pai ..ca sa fii posedat e necesar sa iti predai sufletul Satanei..printr-un anumit ritual din cate am inteles. apoi esti posedat..insa daca il ai pe Dumnezeu in inima ta ca sa zic asa.e imposibil sa fii posedat si nici nu trebuie sa iti fie frica de cei posedati.ei se manifesta urat doar in prezenta lucrurilor sau obiectelor care il reprezinta pe Hristos..de exemplu in prezenta Bibliei. nu poate fi posedat un crestin. Fiti realisti oameni buni! esti posedat atunci cand tu esti predat deja Satanei, altfel esti protejat de Dumenezeu, nu ai cum.

| 666Belial666 a răspuns:

Ma esti prost rau...
Nu Satana e un ucigas si Iehova(Iisus) dovada :

7 Au înaintat împotriva Madianului, după porunca pe care o dăduse lui Moise, Domnul; şi au omorât pe toţi bărbaţii.
8. Împreună cu toţi ceilalţi, au omorât şi pe împăraţii Madianului: Evi, Rechem, Ţur, Hur şi Reba, cei cinci împărați ai Madianului; au ucis cu sabia şi pe Balaam, fiul lui Beor.

Judecători 1:4 Iuda s-a suit, și Domnul a dat pe canaaniți și pe fereziți în mâinile lor; au ucis zece mii de oameni la Bezec.

Judecători 20:35 Domnul a bătut pe Beniamin înaintea lui Israel, și copiii lui Israel au ucis în ziua aceea douăzeci și cinci de mii o suta de oameni din Beniamin, toți în stare să poarte armele.

2 Împărați 19:35 În noaptea aceea, a ieșit îngerul Domnului și a ucis în tabăra asirienilor o sută optzeci și cinci de mii de oameni. Și când s-au sculat dimineața, iată că toți erau niște trupuri moarte.

Concluzia: N-ai de ce sa te temi de satanisti.

| eustefan explică (pentru 666Belial666):

Regula 11 a satanistilor:Cand mergi pe teritoriu deschis, nu deranja pe nimeni. Daca cineva te deranjeaza, roaga-l sa se opreasca. Daca nu se opreste, DISTRUGE-L.Cum adica Distruge-l?

| 666Belial666 a răspuns (pentru eustefan):

... la asta chiar nu am ce sa zic

| eustefan explică (pentru 666Belial666):

Regula 11 a satanistilor:Cand mergi pe teritoriu deschis, nu deranja pe nimeni. Daca cineva te deranjeaza, roaga-l sa se opreasca. Daca nu se opreste, DISTRUGE-L.
Distruge-l inseamna OMOARA-l nu? Asta cum o explici?

| anonim_4396 a răspuns (pentru eustefan):

Si asta e nimic, nene LaVey a scris in carte si cv despre sacrifiu uman, care e complet inutil.

| silvian12 a răspuns:

Nu trebuie sa iti fie frica de satanisti, pentru ca este voia lui Dumnezeu contra volia diavolului.
Lucifer nu ar poseda un suflet simplu, nu ar avea rost(pentru el nu ar merita efortul). Cand lucifer a fost izgonit din cer, a loat cu el mai multi ingeri, care acum sunt demoni.Deci,trebuie doar sa crezi in Dumnezeu, sa te rogi lui pentru ce iti doresti, si el va avea grija de tine, pana la urma suntem copiii Lui!

| Carlacearea a răspuns:

Nu stii ce inseamna satanist.Denumirea curentului satanist modern pornește de la „Satan", nume folosit pentru a simboliza respingerea de către sataniști a principiilor religiilor iudeo-creștine.Simbolul Satan – în satanismul modern nu este zeu, ci doar un simbol pentru dumnezeu, Pentru ei toți zeii sunt creații ale credincioșilor și că în acest fel credinciosul venereaza creatorul acestor zei (el insasi). O invatatura a satanismului modern este: „Eu sunt dumnezeul meu". Cel mai important eveniment din calendarul satanic este ziua de naștere a credinciosului, aceasta reprezentând și nașterea dumnezeului său. Un fapt surprinzător despre satanismul modern este că Satan, perceput ca „diavol" în cultura populară, nu este venerat, fiind considerat doar un concept literar care este un exemplu de opoziție față de umilință și credință. Cultul „diavolului" este văzut ca fiind doar o inversare a creștinismului și o înțelegere greșită a satanismului.Prin urmare satanisti sunt numiti asa deoarece nu cred in Dumnezeu, nu pentru faptul ca il venereaza pe Satana(din asta rezulta ca nu cred nici in Satana). Si dupa parerea mea un om care nu crede in Satana nu poate fi posedat de el.

| CalatoriSpreCer a răspuns:

Fugi de ei ca de Dracu. Sunt periculosi

| raadulica1999 a răspuns:

Multi "crestini" probabili au fost posedati si au facut fapte mai grave... Satanismul nu implica venerarea satanei. Cauta pe google.