| CrazyB0Y a întrebat:

Ce parere aveti voi despre gay? Dar despre satanisti?

Răspuns Câştigător
| KristalPop a răspuns:

Despre gay pur şi simplu nu mă interesează.
Nu văd care este problema noastră că un băiat iubeşte un alt băiat.
Nu poţi obliga un gay să iubească o fată pentru că nu poate.
Fiecare are dreptul la liberă părere şi mai ales la libera acţiune. Dacă ambii se iubesc... asta e treaba lor.
N-am nimic împotrivă. Sunt foarte mulţi oameni culţi, inteligenţi, cu studii superioare care au o altă orientare sexuală.
În opinia mea, oameni sunt la fel, excepţii făcând deosebirile anatomo-morfologice, psihice cât şi socio - culturale.
Despre satanişti... aici voi avea ceva mai mult de spus.
Generalizând că oamenii cred că satanist înseamnă să te îmbraci cu capete de craniu, cruci şi pentagrame întoarse. Nu. Cu siguranţă nu asta înseamnă a fi satanist.
Satanist eşti atunci când te scapi de credinţă şi ritualul pentru intrarea "Magicianului negru". Satanist nu eşti decât atunci când "binecuvântarea" este săvârşită.
Nu înseamnă că dacă asculţi un anumit gen de muzică (rock, metal) eşti satanist.
Asta cred doar oamenii proştii care n-au habar despre nimic şi comentează şi jignesc pentru simplu fapt că respectivul se îmbracă în negru şi ascultă rock.
Să mai clarific ceva: Rockerii NU SUNT satanişti, nu sunt canibali sau mai ştiu eu ce mai zic nenorociţii ăia analfabeţi.

2 răspunsuri:
| Labyrinth a răspuns:

Despre gay am o părere bună fiindcă se acceptă aşa cum sunt. Sunt de acord şi cu căsătoria între persoane de acelaşi sex.
Despre satanişti am o părere proastă atâta timp cât sunt satanişti tradiţionali (cred în satan). Dacă sunt moderni e ok.

| Ratonhnhakéton a răspuns:

Cred ca au retard mintal.Toti.