| anonim_4396 a întrebat:

Salut, ce zice Dumnezeu despre numerologie si despre numerele repetitive care ne apar pe ceas, si placutele de inmatriculare? dar despre orele fixe?

59 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Cine se revolta, puisor? Te-am intrebat ceva de bun simt. Facem studiu biblic. Daca Dio Tuo e unul singur si ne-a facut cica pe toti dupa chipul si asemanarea-i, atunci e hermafrodit, nu? Sau e o zi barbat si una femeie?

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Te pun in contact cu organizația
Sa îți faciliteze o intrare într-o secție de oncologie.

Dac ești așa tare in co.aie și in mizeriile pe care le susții, mergi intr-un salon unde sunt înghesuiți 7 copii cu durerii, operații și frica ca mai ai de trait cateva săptămâni. Intri acolo și le zici așa...
"Da da, suferiți voi acu, da să vedeți ce fericita o să fie toată lumea când o să muriți".

Ps. Nu garantez pentru meclă ta când o să îți **** părinții binemeritate palme peste ochi

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru suntserios):

"Dumbniedzau nu iti da mai mult decat poti duce" e replica cu care ar veni in cazul asta. Sau aia si mai cretina, cu de fapt ca da, copiii sunt nevinovati, dar platesc pentru pacatele parintilor...

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Mna ce vrei sa zica si oamenii? Trebuie sa caute o scuza pentru toate nenorocirile care se intampla oamenilor si de care acest dumnezeu nu se poate ocupa... asa ca se da vina pe oameni. Stii vorba aia, mortul e mereu de vina,.

| vlllaaddd a răspuns (pentru suntserios):

Prosti mai sunteti zau asa laughing

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru vlllaaddd):

Ai ajuns la fundul sacului cu argumente si ai scos jignirile?

Ia zi, te bagi la mersul la spital sa le spui parintilor cat de fericiti vor fi cand le vor muri copii?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu ai voie sa crezi în numerologie sau în astrologie în ortodoxie!

| AliGab a răspuns:

Haioasa intrebare. Ce treaba are Dumnezeu cu acestea mai sus enumerate? Dumnezeu indeamna la dragoste, la smerenie, la credinta etc.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru vlllaaddd):

Daca tot esti inteligent, ia si raspunde la intrebarea mea anterioara folosind logica, nu rationamentele circulare care va plac asa de mult astora ca tine...

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Desigur, e absolut logic. Si numerologii/astrologii cer bani, iar toti banii tai trebuie sa mearga catre godporatia ortodoxa...

| vlllaaddd a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Mai bine ramaneai la ignore ca stateai mai bine

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru vlllaaddd):

Ti s-a facut putin rusine de ce ai scris de ai sters. Bun si asa. Macar atat.

| vlllaaddd a răspuns (pentru suntserios):

Pentru ca nu are rost sa imi bat capu cu 2 zerzeci care o sa ajunga in iad laughing ai pierdut totul de pe acum iti pot spune

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru vlllaaddd):

Nu e nevoie sa ii spui mie nimic,

Dar poti sa le spui lor

https://www.sperantapentrucancer.ro/

cum o sa fie ei si familiile lor fericiti cand o sa moara,

| vlllaaddd a răspuns (pentru suntserios):

Esti bolnav mintal

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru vlllaaddd):

Eu?
Care din noi spunea ieri ca e ok ca niste copii sa moara de cancer ca asa vrea bosul?

| vlllaaddd a răspuns (pentru suntserios):

Eu nu am spus asta
eu am spus

Ferice de cei indurerati
caci ei vor fi mangaiati

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru vlllaaddd):

Fix asta zici, doar ca acum dupa ce ti-am zis vreo doi ca esti tampit iti e cam rusine sa recunosti pe fata lucrurile alea oribile pe care chipurile le-ai citat din cartea de povesti dar in care pare ca crezi cu nesat. Drept dovada ca ai si sters raspunsurile.

| vlllaaddd a răspuns (pentru suntserios):

Tu esti un tampit impreuna cu iubitul tau gabi va luati de mana si va plimbati prin parc

am sters răspunsurile din cauza ca nu are rost sa va fac sa intelegeti pentru ca sunteti batuti in cap

sa vedem ce povesti o sa scrie Dumnezeu despre tine cand vei ajunge la judecata, o întreagă carte cu povesti laughing

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru vlllaaddd):

Ai sters raspunsurile ca ti-a fost rusine de ele. Asta e clar.

| vlllaaddd a răspuns (pentru suntserios):

Mi-a fost rusine sa imi bat capu cu 2 zerzeci care nu vor sa inteleaga nimic si se vor chinui in focurile iadului si vor scrâșni din dinti

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru vlllaaddd):

Dumnezeu e stomatolog!

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru vlllaaddd):

Gata, m ai convins cu un link la un tip la fel de shady că tine

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru suntserios):

Am vazut un comentariu "AMIN SI DOAMNE AJUTA" si m-am lamurit ca ce ne-a trimis el aici e un izvor nesecat de intelepciune care ne depaseste. Hai mai bine sa sacrificam o pisica, sa bem sange de cioara, sa jertfim o virgina in cimitir intr-o noapte cu luna plina... de-astea de ale noastre. happy

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Si eu am citit comentariile, daca nu e scris doar un Amin apare si minim o greseala gramaticala. Acum sunt si mai convins.

| ArchangelElohim a răspuns:

Aceste numere sunt considerate numere angelice sau numere maestre si fiecare inseamna anumit lucru, o anumita transmisie primita pentru tine de la ingerii tai pazitori sau de la ghizii tai de lumina. exista si le vad de mai multe ori pe zi mai ales 1111 care este si numarul meu, dar si 2222 sau altele. intereseaza-te ce semnificatie au ca ele sunt reale.

| T0Teu a răspuns:

Nu cred ca zice nimic... Biblia nu da vreun "indiciu"