| anonim_4396 a întrebat:

Salut, ce zice Dumnezeu despre numerologie si despre numerele repetitive care ne apar pe ceas, si placutele de inmatriculare? dar despre orele fixe?

59 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Dacă ar exista ar râde și el

| vlllaaddd a răspuns (pentru suntserios):

Crede-ma ca exista.

| suntserios a răspuns (pentru vlllaaddd):

Nu am niciun motiv să te cred, dar nu despre asta era vorba oricum

| vlllaaddd a răspuns (pentru suntserios):

Jeremiah 29:11

iti las si aici Biblia sa citesti sa vezi cum o sa ti se schimbe viata in bine, o sa ai un sentiment mare foarte mare de pace cand nu mai dai atentiei nimic, doar Bibliei atunci cand o citesti.

https://biblia.resursecrestine.ro/

elibereaza-te de toate gandurile nu mai fii stresat când citesti sa vezi ce sentiment de pace si confort o sa te iawinking

iti trebuie credinta cat un graunte de mustar ca sa misti muntii.

| vlllaaddd a răspuns (pentru suntserios):

Dumnezeu ti-a dat un viitor.

Uita-te la viata ta si incearca sa vezi cat e de buna.

ai un acoperis deasupra capului, ai mancare in frigider, esti sanatos, ai cu ce sa te imbraci

Dumnezeu a facut lucrurile astea pentru noi ca sa ne fie bine si sa ne incredem in el

poate ai si o masina

Dumnezeu ti-a dat multe daruri

| suntserios a răspuns (pentru vlllaaddd):

Nu mi-a dat nimeni.
Am muncit pentru ce am.

| vlllaaddd a răspuns (pentru suntserios):

Prietenul meu, Dumnezeu te-a ajutat si te-a intarit ca sa ai putere sa muncesti pentru lucrurile pe care ti le doresti.

daca Dumnezeu i-ar sterge de pe fata pamantului pe cei care nu cred in el, crede-ma ca in secunda urmatoare ar fi jumatate de pamant sau chiar mai mult, ar fi gol

Dumnezeu m-a trimis in viata ta astazi ca sa te indemn sa citești Biblia, Dumnezeu vrea ca tu sa fi salvat si sa nu te ispiteasca cel rau

Dumnezeu vrea sa ajungi cu el in paradis unde o sa fie pace tot timpul, voie buna, veselie si bucurie.

incepe de azi sa crezi in el, Dumnezeu nu vrea ca tu sa ajungi in focurile iadului in intuneric si sa fie scrâșnirea dintilor.

Asta e un semn pentru tine sa iti indrepti privirea catre Dumnezeu.

Dumnezeu iarta pe toata lumea care crede in el si ii cere iertarea pacatelor.

Doar te rog fa o incercare si o sa vezi cum o sa ti se schimbe viata radical in BINE

| suntserios a răspuns (pentru vlllaaddd):

Sa fac o incercare la ce?
La ce imi zice un pusti de 18 ani de pe TPU legat de o carte de povesti?

Sa ii intareasca dzeu pe copii bolnavi de cancer pana citesc eu cartea cu basme

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Atunci imi pare rau pentru tine prietene, dar eu nu sunt doar un puști obisnuit de 18 ani.

atunci cand o sa iti deschizi ochii o sa fie prea tarziu.

O sa iti zica Dumnezeu la judecata " uite eu am trimis pe baiatul acela sa te ajute sa crezi in mine si tu ai ras de el si nu l-ai ascultat "

si o sa te arunce in flacarile iadului si tare rau o sa iti para ca nu m-ai ascultat si o sa fie mult mult prea târziu.

Doamne ajuta la toti!

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Am înțeles.
Zi bre așa.
Ai fumat ceva și acu te crezi trimisul lui domnul.

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Ok, vad ca nu se poate cu tine.

o sa vezi tu la judecata unde iti vei petrece eternitatea

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Știi că eu foarte ineficient sa ameninti pe cineva care nu crede in povesti astea cu iadul nu? Adică nu are sens. Că nu există nici ăla.

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Nu te amenint cu nimic, doar iti spun ce se va intampla daca nu incepi sa crezi in Dumnezeu.

Mai stiu pe cineva de pe TPU care nu crede in Dumnezeu nici in iad si ii merge foarte rau.

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu știi câți oameni bolnavi de cancer, de boli incurabile, fără casă, care nu au ce manca, care nasc copii cu handicap și care cred în Dumnezeu neconditionat exista?

Hai sa vb despre aia... Ce zici?

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Pentru ca casa lor nu este aici pe pamant, casa lor este in cer si este un test pentru credință

lumea de aici este doar un test, Dumnezeu ne testeaza sa vedem daca avem sau nu credință in el, el vrea sa vada daca credem sau nu in el ca sa vada unde ne vom petrece eternitatea.

citeste macar Biblia si du-te la apocalipsa sa vezi ( jos de tot ) https://biblia.resursecrestine.ro/

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Crud Dumnezeu asta. Sa chinuie copii doar că sa arate că poate. Oribil.

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Ferice de cei indurerati
caci ei vor fi mangaiati

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Am fost odată cu o organizație sa împart niste cadouri la o secție de oncologie pediatrica. Câtă suferință pe niste ființe de câțiva anișori atât de nevinovate. Câta durere fizică și cât chin pe niste copilași de 4-5 ani.

Și tu ai tupeul sa scrii că un personaj pe care tu îl venerezi chinui ființele alea că sa aibă el org.asme de putere?

O fi acest personal fictiv un tiran care chinuie copii, dar ce oribil e sa venerezi acesta idee.

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Probabil pacatele parintilor sai i-a facut sa fie asa ( pacate grave nu orice pacate ) cum am spus

ferice de cei indurerati
caci ei vor fi mangaiati

daca nu ar fi bolnavi, atunci cum ai vrea ca medicii sa isi castige existenta sa puna o paine pe masa?

Citeste Biblia si afla viata lui Dumnezeu

de inviere mergi sa iei paste?

daca da, atunci de ce te duci daca nu crezi in Dumnezeu? doar ca sa bagi la burta paine cu niste vin?

cine crezi ca ar face un film cu Iisus ( Iisus din Nazareth ) daca nu ar exista? in Biblie e toată viata lui Iisus

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru vlllaaddd):

Zi-le mizeriile astea alora care n-au nimic. Si nu Zeus mi-a dat astea, ci parintii mei intr-o oarecare masura plus eu, prin munca.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai nevoie de alcool si una sa te f*ta de sa-ti revina mintile in cap.

| anonim_4396 explică (pentru GabiDumitrescu):

Nu e niciun zeus, e doar Dumnezeu.

o sa vedeti voi la finalul vietii scrasnirea din dinti si cum veti fi aruncati in focul intunericului si in pucioasa.

Of, rea e lumea Doamne.

| anonim_4396 explică (pentru GabiDumitrescu):

Voi nu vedeti ca drogurile, sexul si bautura si cluburile sunt trimise de catre satana sa mergeti catre el si sa nu fiti salvati? treziti-va ba oamenilor ca se apropie venirea Domnului si mare o sa fie regretul vostru cand nu ati inceput din timp sa credeti in el.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce amuzant. Tu alte povesti n-ai mai citit in afara de asta, nu? Legendele Olimpului, Fratii Grimm, macar un Petre Ispirescu...

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Pina sa ajungem la droguri de sinteza in secolul trecut, tot ce era drog provenea din ceea ce consideri tu creatie divina. Ia dumbniedzau cica ne-a facut dupa chipul si asemanarea, deci barbosul e de fapt hermafrodit? Hai, joac-o si pe asta!

| anonim_4396 explică (pentru GabiDumitrescu):

Abia astept sa ajungeti toti la judecata sa vedeti ce o sa suferiți! of Doamne ca mare o sa va fie suferința

clasica poveste

multi draci se revolta impotriva unui singur crestin laughing joac-o si tu p-asta

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Cine se revolta, puisor? Te-am intrebat ceva de bun simt. Facem studiu biblic. Daca Dio Tuo e unul singur si ne-a facut cica pe toti dupa chipul si asemanarea-i, atunci e hermafrodit, nu? Sau e o zi barbat si una femeie?

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Te pun in contact cu organizația
Sa îți faciliteze o intrare într-o secție de oncologie.

Dac ești așa tare in co.aie și in mizeriile pe care le susții, mergi intr-un salon unde sunt înghesuiți 7 copii cu durerii, operații și frica ca mai ai de trait cateva săptămâni. Intri acolo și le zici așa...
"Da da, suferiți voi acu, da să vedeți ce fericita o să fie toată lumea când o să muriți".

Ps. Nu garantez pentru meclă ta când o să îți **** părinții binemeritate palme peste ochi

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru suntserios):

"Dumbniedzau nu iti da mai mult decat poti duce" e replica cu care ar veni in cazul asta. Sau aia si mai cretina, cu de fapt ca da, copiii sunt nevinovati, dar platesc pentru pacatele parintilor...

| suntserios a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Mna ce vrei sa zica si oamenii? Trebuie sa caute o scuza pentru toate nenorocirile care se intampla oamenilor si de care acest dumnezeu nu se poate ocupa... asa ca se da vina pe oameni. Stii vorba aia, mortul e mereu de vina,.

| vlllaaddd a răspuns (pentru suntserios):

Prosti mai sunteti zau asa laughing

| suntserios a răspuns (pentru vlllaaddd):

Ai ajuns la fundul sacului cu argumente si ai scos jignirile?

Ia zi, te bagi la mersul la spital sa le spui parintilor cat de fericiti vor fi cand le vor muri copii?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru vlllaaddd):

Daca tot esti inteligent, ia si raspunde la intrebarea mea anterioara folosind logica, nu rationamentele circulare care va plac asa de mult astora ca tine...

| vlllaaddd a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Mai bine ramaneai la ignore ca stateai mai bine

| suntserios a răspuns (pentru vlllaaddd):

Ti s-a facut putin rusine de ce ai scris de ai sters. Bun si asa. Macar atat.

| vlllaaddd a răspuns (pentru suntserios):

Pentru ca nu are rost sa imi bat capu cu 2 zerzeci care o sa ajunga in iad laughing ai pierdut totul de pe acum iti pot spune

| suntserios a răspuns (pentru vlllaaddd):

Nu e nevoie sa ii spui mie nimic,

Dar poti sa le spui lor

https://www.sperantapentrucancer.ro/

cum o sa fie ei si familiile lor fericiti cand o sa moara,

| vlllaaddd a răspuns (pentru suntserios):

Esti bolnav mintal

| suntserios a răspuns (pentru vlllaaddd):

Eu?
Care din noi spunea ieri ca e ok ca niste copii sa moara de cancer ca asa vrea bosul?

| vlllaaddd a răspuns (pentru suntserios):

Eu nu am spus asta
eu am spus

Ferice de cei indurerati
caci ei vor fi mangaiati

| suntserios a răspuns (pentru vlllaaddd):

Fix asta zici, doar ca acum dupa ce ti-am zis vreo doi ca esti tampit iti e cam rusine sa recunosti pe fata lucrurile alea oribile pe care chipurile le-ai citat din cartea de povesti dar in care pare ca crezi cu nesat. Drept dovada ca ai si sters raspunsurile.

| vlllaaddd a răspuns (pentru suntserios):

Tu esti un tampit impreuna cu iubitul tau gabi va luati de mana si va plimbati prin parc

am sters răspunsurile din cauza ca nu are rost sa va fac sa intelegeti pentru ca sunteti batuti in cap

sa vedem ce povesti o sa scrie Dumnezeu despre tine cand vei ajunge la judecata, o întreagă carte cu povesti laughing

| suntserios a răspuns (pentru vlllaaddd):

Ai sters raspunsurile ca ti-a fost rusine de ele. Asta e clar.

| vlllaaddd a răspuns (pentru suntserios):

Mi-a fost rusine sa imi bat capu cu 2 zerzeci care nu vor sa inteleaga nimic si se vor chinui in focurile iadului si vor scrâșni din dinti

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru vlllaaddd):

Dumnezeu e stomatolog!

| suntserios a răspuns (pentru vlllaaddd):

Gata, m ai convins cu un link la un tip la fel de shady că tine

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru suntserios):

Am vazut un comentariu "AMIN SI DOAMNE AJUTA" si m-am lamurit ca ce ne-a trimis el aici e un izvor nesecat de intelepciune care ne depaseste. Hai mai bine sa sacrificam o pisica, sa bem sange de cioara, sa jertfim o virgina in cimitir intr-o noapte cu luna plina... de-astea de ale noastre. happy

| suntserios a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Si eu am citit comentariile, daca nu e scris doar un Amin apare si minim o greseala gramaticala. Acum sunt si mai convins.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

El nu se bagă.

| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Ba din potriva, Dumnezeu condamna numerologia ca pe un lucru rau care nu trebuie facut deoarece aceasta numerologie satanista cu ore fixe si ore in oglinda de ex 10:01 01:10 15:51
14:14 etc, este un semn de la cel rau ca sa iti indrepti privirea spre el, si sa nu ai parte de bucurie si de pace.

| AliGab a răspuns:

Haioasa intrebare. Ce treaba are Dumnezeu cu acestea mai sus enumerate? Dumnezeu indeamna la dragoste, la smerenie, la credinta etc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu ai voie sa crezi în numerologie sau în astrologie în ortodoxie!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Desigur, e absolut logic. Si numerologii/astrologii cer bani, iar toti banii tai trebuie sa mearga catre godporatia ortodoxa...

| EestiSodalane a răspuns:

Că sunt o obsesie tampita si n-ar trebui sa te gandesti la asta

| T0Teu a răspuns:

Nu cred ca zice nimic... Biblia nu da vreun "indiciu"

| ArchangelElohim a răspuns:

Aceste numere sunt considerate numere angelice sau numere maestre si fiecare inseamna anumit lucru, o anumita transmisie primita pentru tine de la ingerii tai pazitori sau de la ghizii tai de lumina. exista si le vad de mai multe ori pe zi mai ales 1111 care este si numarul meu, dar si 2222 sau altele. intereseaza-te ce semnificatie au ca ele sunt reale.