| Denila123 a întrebat:

Salut.
Cer si eu o informație.
Deci eram 2 persoane trebuia sa aducem niste lemne, am ajuns la camp unde aveam niste vaci priponite si 2 viteluse, eu vazui ca vitelul era aproape de vaca si vedeam ca fugea pe acolo am zis ca dupa ce termin treaba merg s-o prind s-o leg, a 2 persoana n-a vazut ca era vitelusa aproape de vaca.
Merg, aducem lemne 2 minute, cand ma intorc vitelusa era priponita si departe de vaca, n-avea cine sa o prinda si s-o priponeasca...
Cred ca e un semn de la Dumnezeu.
Pacat ca n-a vazut si acea persoana care a fost cu mine, nu am zis deloc fenomenul acesta,
vorbesc serios serios.
Daca i s-a mai intamplat la careva sa aiba semne de la Dumnezeu

6 răspunsuri:
| Mayhem666 a răspuns:

Eu zic sa lasi dracu prostiile astea si sa pui mana pe carte, pentru ca modul in care ai scris e absolut terifiant.

| halogen001 a răspuns:

Semne de la Dumnezeu sunt multe:
E atat de iubitor, de bun, de drept si de puternic incat
- e invizibil, orb si surdomut,
- a facut purici, viermi, paduchi, plosnite, capuse, tantari, daunatori in agricultura, omul pacatos,...
- se ocupa cu minuni (vezi priponirea vitelusei de mai sus),
- in loc sa ajute oamenii, ii lasa in intunericul nestiintei si primitivismului, sa moara de boli, de frig, de foame, de sete, in accidente si in razboaie,
- e interesat de ce face omul, ce canta, ce povesti citește, daca se stropește cu apa, daca e credincios, ce mănâncă, cum se înmulțește si ce ritualuri primitive mai face.

| Denila123 explică (pentru halogen001):

Oare daca spun la cineva in realitate oare se va intampla ceva
ca nu am tacut

| halogen001 a răspuns (pentru Denila123):

Nu se va intampla nimic.
Nu exista nici o divinitate care sa aiba grija omului.
O divinitate nu cere credinta. Credinta cere doar omul mincinos care isi doreste sa fie crezut.
De aceea prin credinta se ajunge la minciuna ( = divinitate ), iar prin stiinta se ajunge la adevar. Adevarul e doar lucrul stiut si dovedit, nu e lucrul in care credem sau in care suntem indemnati sa credem.

| Denila123 explică (pentru halogen001):

Asa-i aveti dreptate

| CostinAlamariu a răspuns:

Și dacă ar fi un semn de la Dumnezeu chestile astea nu se zic. E o taina a ta. Daca chiar e un semn e un semn pentru tine, nu pentru internet. Vorbeste cu preotul tau duhovnic si vezi ce-ti zice.