| Teoteodor11 a întrebat:

De cateva zile visez cum sunt urmarit de un scorpion cu 9 cozi, printr-un loc care ar parea a fi iadul! In plus aseara m-am trezit cu patul ud. Ce semnificatie poate avea visul?

11 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Probabil e un semn că satana încearcă să-ți facă rău, e bine să ceri ajutorul lui Dumnezeu.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Mno dar sa stii ca este un vis destul de fain, daca ai putea sa il si controlezi ar fi si mai bine.

Nu prea are ce sa insemne... cel putin nimic legat de Rai sau Iad sau ceva ce o sa ti se intample, asa ca stai linistit happy
Patul ud... nu ai dat vreo explicatie, transpiratie? Ai varsat apa? Ai facut pe tine? Sau a venit vreun spiridusi si a pus ceva pe acolo prin pat?

Sunt doar vise, daca ceva trebuie sa se intample, o sa se intample oricum 100% iar tu nu poti schimba asta, asa ca nu are rost sa iti faci griji.

| Digikey a răspuns:

Daca avea 7 cozi stiam raspunsul dar cu 9 da cu virgula.

| Algo098 a răspuns:

Probabil ca ai citit diverse povesti sau ai urmarit filme cu un continut asemanator si prin urmare acest continut se regaseste si in vise. Trebuie sa acorzi mai putina importanta fanteziilor, sa citesti si sa vizionezi filme cu un continut mai placut si sa sa fii mai ancorat in realitate si atunci aceste vise vor dispare.

| CinevaAnonimă a răspuns:

Visele nu înseamnă nimic.

| Digikey a răspuns (pentru CinevaAnonimă):

Psihologii din toate timpurile te contrazic.Ai auzit si tu asta la voi la adunare si o repeti fara sa stii nimic.

| CinevaAnonimă a răspuns (pentru Digikey):

Aveam în vedere că nu au vreo legătură cu viitorul. Visele țin de gândurile adunate, de diferite întâmplări, etc.

| Digikey a răspuns (pentru CinevaAnonimă):

Avand in vedere ca psihologii sunt de alta parere, sunteti in minoritate.

| CinevaAnonimă a răspuns (pentru Digikey):

Am dreptul la părerea mea totuși.

| doctorandus a răspuns (pentru Digikey):

Dap, freudienii si jungienii, care sunt orientari marginale in psihologia de azi.

| doctorandus a răspuns (pentru CinevaAnonimă):

Visele sunt importante pentru a-ți exersa creierul. Dar nimeni nu știe ce sens are dacă visezi ceva anume. Psihanaliza viselor e considerată o impostură.