| stophittingyourself a întrebat:

Sunt putin speriat pentru ca de cateva zile incoace am acelasi vis, si e destul de scarbos. Visez ca intru peste parintii mei in timp ce fac sex... Nu stiu de ce tot visez lucrul asta, as vrea sa se opreasca!
Are vreo semnificatie visul meu?

Răspuns Câştigător
| ocelot a răspuns:

Aproape toate visele au o semnificatie psihologica, dar de multe ori nu cea pe care o crezi.
Pe multi ii scarbeste gandul ca parintii lor fac sex, deci visul incearca sa-ti atraga atentia la ceva.
Uite aici o explicatie, poate ti-e de folos:
"Cei mai multi se scarbesc la gandul parintilor care fac sex, asa ca imaginea din vis incearca cu putere sa-ti atraga atentia. Ia in considerare relatia parintilor tai din viata reala si ce poti invata de la aceasta."
sursa: http://www.dictionaruldevise.com/am-visat-sex
In special daca esti intr-o relatie, subconstientul tau incearca sa-ti atraga atentia ca ar trebui sa iei din elementele relatiei parintilor tai (nu sexuala!), si sa le incerci in relatia ta curenta. Mai bine zis, poate voi ca si cuplu nu va comportati in modul in care se comporta parintii tai unul cu celalalt.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are nicio semnificatie.
Nu te mai gandi la vis si nu mai adormi cu teama ca iar vei visa asta.
Inainte sa adormi, gandeste-te la ceva placut, legat de tine. Incet, o sa ti se stearga din minte visul.
bafta!

| daniellle a răspuns:

Nu cred. happy
Încearcă să nu te mai gândeşti atât de mult la asta, şi ăsta e un motiv pentru care visezi mereu.
Înainte să adormi şi, de fapt, în general, încearcă să îţi ocupi mintea cu alte lucruri decât asta.
În general faptul că te gândeşti intens la un lucru (în cazul tău la vis) te face să îl şi visezi. big grin
Cel puţin aşa cred eu şi aşa mi s-a şi întâmplat.
Baftă!