| CameliaBrown a întrebat:

O întrebare pentru creștinii fanatici: de ce credeți voi în Dumnezeu, c-așa vă spune Biblia și Biserica să faceți?

6 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Iti dai seama ca acum orice raspuns ai sa primesti va fi similar cu : "Eu sunt fanaticul de care vorbesti." Nu cred ca o sa se inghesuie lumea prea tare.

| CameliaBrown explică (pentru Inferno):

That's the point, acesti oameni cred cu tarie in Dumnezeu si totusi le este rusine sa o recunoasca public. E un fel de psihologie inversa, nu stiu daca intelegi ce spun, nu de alta, dar stiu ca nu sunt prea buna la explicat anumite chestii. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa nu devenim atei fanatici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sant fanatic,si raspund pentru prostii care habar nu au; fiindca asa,ne place in urma studiului,a intelegerii,si a deschiderii mintilor noastre,din cauza libertatii spiritului nostru si a faptului ca nimeni nu ne obliga,nici biserica,nici, biblia, nici societatea nici frica de a parea prosti, ori altcumva in fata celorlalti, fiindca, chiar nu ne pasa.Mantuirea este personala, si fanatismul nu ma intereseaza pe mine, iar cine a cazut in latura asta, sa-l ajute Bunul Dumnezeu la fel de mult ca pe prostii care sant in intunerec si se cred luminati.

| HowdidIgethere a răspuns:

Pe foaia aia ce-i? Exersezi literele mai grele?

| CameliaBrown explică (pentru HowdidIgethere):

Câți ani ai? 12 sau 13?