| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa va intreb daca Dumnezeu exista. Adica sa imi aratati dovezi, argumentari. Funda

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Daca deja vrei dovezi, esti un pacatos. Taci din gura, crezi in dumnezo' si cotizeaza la biserica. Si nu uita sa votezi cu cine zice popa!

11 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Daca studiezi cu atentie Biblia si creatia, poti vedea dovezi al existenței lui Dumnezeu.

| RAY a răspuns:

Acelasi asa zis dovezi si pentru zeus sunt si pentru dumnezeu,totul e sa crezi adica cere credinta oarba, in fapt nu exista nici o dovada ca exista dumnezeu, iisus ei find personaje imaginare, inventi umane

| sublime89 a răspuns:

E ca si cum ai cere dovezi pentru unicornul invizibil. Nu ai ce sa primesti in afara de simple pareri.

| Felys a răspuns:

Unde s-a pomenit dovezi la religie, exclus asa ceva, aceste povesti despre religii sunt doar inventia unora din trecut care au vrut sa duca lumea in eroare si au inventat istorioare care nici in lumea de azi nu au incetat a mai fi date crezarii

| TrăieşteClipa a răspuns:

Daca prin Dumnezeu intelegi pe Yhwh din Biblie atunci nu exista.
Totul este o mistificare.

| 6684464 a răspuns:

Nu cred ca sunt dovezi, sau poate sunt, nu stiu... Ideal ar fi doar sa crezi in El fara dovezi. Ioan 3:16

| Adbbmsh a răspuns:

Aici este un subiect vechi, mereu dezvoltat, la care s-a ajuns la concluzia ca parerile sunt impartite si mereu vor exista conflicte in argumentarea existentei Sale Divine.

| Apocalipsa22 a răspuns:

Ca sa existe trebuie sa crezi in el fiindca daca nu crezi, normal ca nu exista. E ca atunci cand daca speri sa castigi la loto, iti cumperi bilet si daca iti cumperi poti casiga, daca nu speri nu-ti cumperi si nu castigi.Si la asta avem dovezi. Cei care si-au cumparat bilete au sperat ca castiga si unii au castigat, cei care nu au sperat nu si-au cumprat si s-au lins pe bot.Si daca nu crezi dupa ce mori, ai sa te duci in iad si nici atunci n-ai sa-l vezi pe D-zeu si n-ai sa afli daca exista.

| Idris a răspuns (pentru Apocalipsa22):

Daca nu crezi in El nu inseamna ca nu exista.

| Brieezer a răspuns:

Iata cateva dovezi:
-Lumin Sfanta de la Ierusalim
-Moastele Sfintilor
-Icoanele facatoare de minuni
-existenta ta
-existenta a tot ce misca si a tot ce vezi
-etc...

| RAY a răspuns (pentru Brieezer):

Lumina aia e de fapt o vrajeala cu fosfor
moastele alea sunt exact ca mumile egiptene
acele icoane nu vindeca nimic
existenta lui a fost facuta de faptul ca mama si tatal lui au facut sex
existenta a tot ce exista s-a aflat ca este prin evolutie
aceste argumente nu dovedesc nimic