| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa va intreb pe atei, daca nu credeti in Dumnezeu, voi ince credeti? Presupun ca stiti ca cel mai mare pacat este sa nu crezi in Dumnezeu! Eu nu as putea sa traiesc cu gandul ca nu exista Dumnezeu! Mi-ar fi frica.
Eu am crezut in Dumnezeu, cred si voi crede!

35 răspunsuri:
| Secreeeeeeeeeeet a răspuns (pentru Lizzu):

Ba chiar exista pentru ca unii oameni au avut moarte clinica si dupa ce s-au trezit au explicat cum au calatorit si au vazut Raiul si iadul!
Si logic ca nimic nu cade din cer in afara de ploaie, ninsoare, meteoriti si alte lucruri! Dumnezeu ne-o dat minte sa gandim si sa ne descurcam singur! De exemplu daca tu ceri o masina, el ti-ar dao, dar de ce? ca sa faci accident si sa mori?
Viata este ca un test ca sa vada unde te potrivesti! Rai sau iad!

| Secreeeeeeeeeeet a răspuns (pentru a3e6u9):

Stii care e faza? Majoritatea ateilor isi dau seama prea tarziu de existenta lui! Adica la batranete incepi sa te sperii si o sa iti fie teama de faptul asta si iti pui in gand numa intrebarea "Daca Dumnezeu chiar exista?" si diabia la batranete te duci prin toate bisericile si te spovedesti si te rogi, dar o sa fie prea tarziu! Majoritatea fac asa!

| Mădă0611 a răspuns (pentru Secreeeeeeeeeeet):

Aia nu sunt atei, sunt orice altceva, dar nu atei.

| CinevaNou a răspuns (pentru Secreeeeeeeeeeet):

Cum sa fie prea tarziu? Isus iarta toate curvele si criminalii care se pocaiesc.

| UndergroundFolklore a răspuns (pentru PreaDulcePreaFin):

Mersi,mersihee hee