| oarecare10 a întrebat:

Salutare, e pacat sa ascult colinde in timpul anului?

13 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Nu, cu siguranta nu este pacat. Eu unul port un respect deosebit pentru oamenii care sunt aproape de Biserica, insa nu si pentru cei care sunt credinciosi, dar nu studiaza absolut deloc. Ti-as recomanda sa citesti, mai intai de toate, Biblia.

| whatevernvm a răspuns:

Eu cant vesnica pomenire la masa, e ok

| Divy a răspuns (pentru whatevernvm):

Oau serios? Și cu ce scop o faci?

| milan9 a răspuns:

Nu. De ce sa fie?:)
Uite, iti recomandsi eu unul:
https://www.youtube.com/watch?v=3zKgmTJMtAs

| Mayhem666 a răspuns:

Nope!

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

In timpul anului in perioada 21.11-30.12 se canta de obicei colindele, dar sa le canti de paste nu are nici o relevanta, se numeste de obicei neoranduiala, fiecare face ce doreste atunci cand doreste, dar cel mai bine un acatist, un paraclis, sunt foarte multe alte cantece bisericesti, de exemplu acum in perioada aceasta se canta pentru Maica Domnului si pentru Sfsanta Cruce, poti gasi pe Youtube cam orice, sanatate si numai de bine!

| Clorox a răspuns:

Cu ce este pacat? N-ai nimic...

| TrăieşteClipa a răspuns:

Unii asculta colinde altii manele.Depinde pe ce parte s-a asezat neuronul.

| FaraNume1245 a răspuns (pentru TrăieşteClipa):

A fost buna asta cu neuronul laughing

| CinevaAnonimă a răspuns:

Nu este pacat, stai linistit!

| Sabou_Gabriel_1995 a răspuns:

Nu. Orice creştin trebuie să aibă în suflet bucuria Naşterii Domnului şi Lumina Sfintei Sale Învieri în orice perioadă a anului.

| LordulAdevarului a răspuns:

Nu este pacat. Uite aici niste informatii utile crestinismulexpus.blogspot.com

| Regina_Timpu_1972 a răspuns:

Nu! Sincer pentru mine colindele nu sunt ascultate doar de Craciun, poate si in momentele in care ai nevoie sa auzi unul dintre ele. Sncer te inveselesc si iti ridica moralul. Ai vazut vreodata un om trist care asculta colinde? Eu nu cred ca exista!