| iintunericul a întrebat:

am o mica intrebare: cum se face botezul la penticostali?
din cate stiu: se face doar la 18 ani la ei
botezul la ei se face ca si la ortodoxi? adica ii dezbraca tot tot si in apa? (diferenta e ca sa face la 18 ani la ei?)
apreciez un raspuns calumea si concret happy

Răspuns Câştigător
| Dorugar a răspuns:

Nu, nu se face botezul ca la ortodocsi.
Botezul la pocaiti este un adevarat spectacol de circ combinat cu discoteca, deci este haios de tot, mai ales in cazul fetelor de 18 ani care sunt botezate cu o camasuta subtire alba cu care inttra in apa, si cand iese i se vad sfarcurile, parul pubian si fundul, esta ca la discotecile de la Ibiza unde le uda pe fete cu sampanie ca sa li se lipeasca T-shirtul de corp ca sa se vada bine titele, diferenta este ca la acele dicoteci platesti intrare dar la circul asta pocait, tot spectacolul este pe gratis!

| T0T a răspuns (pentru Dorugar):

Băăă ce frumos!

| iintunericul explică (pentru Dorugar):

Asta m-a interesat, daca la fete se vede tot, am prietene/colege/cunostinte fete, si arata foarte bine, cum sa nu vrei sa le vezi goale rolling on the floor

| anonim_4396 a răspuns (pentru iintunericul):

Ho, amice nu te infierbanta ca nu "pupi" nimic. Eu am fost la botezul a 2 prieteni, si acolo se boteza inca 2 tipe pe care nu le cunosteam infine, ideea e ca le-a pus in cada, le-a scos, si le-a acoperit rapid cu patura, deci stai calm ca nu se vede nimic, si eventual se poarta lenjerie intima, ceia ce a zis Dorugar e cam aberat.

| gibilan166 a răspuns (pentru Dorugar):

Tare prost mai esti, botezul la Penticostali te salveaza de la iad, nu ca botezu la ortodoxi, nu stiu unde ai vazut tu asta blestematule

10 răspunsuri:
| suffarstar a răspuns:

Fiecare cum vrea, cunosc cazuri de copii care l-au facut la 14 ani. Cam de la 14 ani in sus ai voie, se face caticheza adica ti se pun intrebari din Biblie sa vada daca esti "matur". Poarta haine albe.

| Jardelin a răspuns:

Nu se dezbraca de tot si poate fi facut si dupa 18 ani. E cam asa:

https://m.youtube.com/watch?v=AvEU7cpr9PQ

| anonim_4396 a răspuns (pentru Jardelin):

WFT?laughing

| PorumbRodica1965 a răspuns:

Daca puneai un piculet intrebarea mai sanatoasa,happy. de exemplu : - care este punctul de vedere,, biblic " cu privire la botezul adevaratilor crestini, si aprobat de Dumnezeu?

| iintunericul explică (pentru PorumbRodica1965):

Nu ma intereseaza botezul crestinilor, ci a penticostalilor,,, pocaitilor" cu alte cuvinte, ca poate asa ii stii

,, si aprobat de Dumnezeu?" nu am inteles nimic din ultima fraza

| Bibliapentrusceptici a răspuns:

Nu îi dezbracă! Sunt într-o haină albă sau mai modern, pantalon și cămașă albă sau la fete într-o rochie complet albă. Stai liniștit că nu o să vezi nimicwinking