| ButterflyButterfly a întrebat:

[scuze de categorie] Am o intrebare: voi considerati ca cei din religia "martori a Lui Iehova" sunt eretici?

Răspuns Câştigător
| Allrc24Orthodox a răspuns:

Da fereste-te de ei si lupta sa pastrezi credinta noatra ortodoxa nestirbita, care este Mireasa lui Hristos. (Ortho=drept, Doxa=credinta; dreapta credinta) Ortodoxia este neschimbata de 2000 de ani. nu renunta la ea!

Răspuns utilizator avertizat
| SMarius a răspuns (pentru ButterflyButterfly):

Le spui pur si simplu ca nu mai vrei si gata, vor intelege...in ciuada a tot ce se spune, sunt oameni foarte de treaba, atata doar sa nu te iei cu religia.Nu sunt nici criminali, nici nici nu obliga pe cineva sa se converteasca... daca ai stat ceva timp cu ei poate ai observat asta! bafta!

9 răspunsuri:
| LegionarulRoman a răspuns:

Da!

| CryChristiAN a răspuns:

Da. Inca mai au timp.

Răspuns utilizator avertizat
| 1libercugetator1 a răspuns:

Dupa biserica catolica da sunt erectici

| Stefanyax0 a răspuns:

Da. Sunt cei mai răi, dacă intri în religia lor și după vrei să ieși... te omoară.