| lau2003 a întrebat:

Se va sfarsi vreodata suferinta?

Răspuns Câştigător
| PorumbRodica1965 a răspuns:

Atunci,Regatul lui Iehova Dumnezeu, avand-ul ca Rege de drept pe Isus Cristos, regele, regilor si domnul domnilor, nemuritor va rezolva problemele omenirii. Guvernarea umana, va fi fost inlaturata. Satan legat.

16 răspunsuri:
| mODIN a răspuns:

Nu

| Mădă0611 a răspuns:

Da, dupa ce mori.

| zurick a răspuns:

Nu o poți face să dispară definitiv poți doar să o ocolești uneori.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Da si nu; da pentru cei mantuiti si nu pentru cei din iad

| sublime89 a răspuns:

Doar cand se va sfarsi si viata.

| PorumbRodica1965 a răspuns:

Desigur, Dumnezeu IEHOVA nu minte, tot ceea ce apromis va indeplini. Daca doresti sa citesti in BIBLIA TA, DACA O AI, in Isaia65:17-25! APOCALIPSA21:3,4.PSALMUL133 :1-4.

Răspuns utilizator avertizat
| JustHappiness a răspuns:

Suferinţa este un fenomen normal în viaţa oricărei persoane, nu o putem decât ocoli, ea nu se va sfârşi decât atunci când se sfârşeşte viaţa. Nu va dispărea niciodată.

| SteinZer0 a răspuns:

Suferinta ta va sfarsi cand o sa poti s-o iei de guler si sa-i pui capat.

Răspuns utilizator avertizat
| lorypoly a răspuns:

Sa stii ca suferinta face parte din viata orcarui o de pe planeta asta, dar daca vrei cu multa perseverenta Poti Doar Sa O Alinihappy

| CalatoriSpreCer a răspuns:

Cand vom fi in cer atunci nu mai avem suferinta ci bucurie si pace

| AlexutzuPop12 a răspuns:

Depindeee... pentru uni da pentru alti nici in viata de apoi nu va scapa de suferinta.

| alinutzuv a răspuns:

Da, se va sfarsi suferinta, sunt de acord cu raspunsul castigator, asa cum zice in Revelatia (Apocalipsa) 21:3, 4

| alinutzuv a răspuns:

Da, se va sfarsi suferinta, dar aici pe pamant, in armonie cu Revelatia (Apocalipsa) 21:3, 4.