| FlorinGwin a întrebat:

Se vor sfarsi vreodata razboaiele?

13 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Nu. Le avem în sange. Uită-te la copii, și nu numai la ei, o mare parte din jocuri pe telefoane sau calculatoare sunt "shooting"-uri. Multe jucării sunt arme, pistoale.

| iurii75 a răspuns (pentru cristi202):

Deci prin intermediul lui Isaia au fost transmise minciuni? ( Isaia 2:4)

| cristi202 a răspuns (pentru iurii75):

Nu. Cind nu vor mai fi războaie, va fi cu totul altceva. Nu oamenii vor mai domni atunci.

| Purec a răspuns:

Da, cand se termina petrolul de prin orientul mijlociu

| sabin89 a răspuns:

A reapărut Meme10Memu?

| Meme10Meme a răspuns (pentru sabin89):

Shht, crede ca sunt prietenul lui

| RAY a răspuns:

Cat timp va exista crestinismul =niciodata

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da. Guvern mondial ( de fapt, utopie).

| Meme10Meme a răspuns:

Ar trebui sa vina un WW3 care sa facă dreptate în lume. SUA și celelalte tari latine ar trebui desființate iar Rusia să-și piardă din teritoriile asa zis cuvenite. Practic, sa se retraseze granițele asa cum trebuie + instaurarea regimurilor care sustin știința, omul de rand, drepturile omului și protejarea mediului!

| cristi202 a răspuns (pentru Meme10Meme):

Și cum trebuie sa se retraseze granițele? Tu crezi ca cumva, altcineva crede ca altcumva, și uite asa incepe un alt război.

| Meme10Meme a răspuns (pentru cristi202):

Asa cum trebuie. Ex: Brazilia la portughezi, Columbia la spanioli. Pe criteriu etnic și istoric.

| cristi202 a răspuns (pentru Meme10Meme):

Asta e părerea ta. Dacă cineva e de alta părere, depinde de cit de bătăiosi sunteți ca să se iște un război.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Yin Yang arata ca nu.