| AvalohAlyn a întrebat:

Va sfarsi Dumnezeu lumea vreodata? Se va sfarsi viata pe Terra de catre Dumnezeu?

Răspuns Câştigător
| dragos38 a răspuns:

Dumnezeu nu a creat viata pentru a o distruge, asemenea gandire este specifica omului, va veni odata si odata un sfarsit al acestei planete dar din cauza soarelui, pentru ca nu si el trebuie sa moara si odata cu el va disparea si viata de pe planeta aceasta, si planeta tot odata.

9 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Nu,doar pe oamenii nedrepti, la fel cum a procedat in zilele lui Noe.Psalmi37:9-11

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Da = crezul

| MskDesign a răspuns:

"Psalmi37:9-11" a raspuns cineva laughing
In afara de pasaje din Biblie, mai sunt in stare de ceva cei credinciosi? Nu vreau sa fiu rau, dar cred ca nu isi folosesc intelectualul, doar pentru faptul ca sunt prea intoxicati de cultul adorat.

| CinevaNou a răspuns:

Poate daca un asteroid botezat dumnezeu va lovi pamantul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se va sfarsi odata cu siguranta...

| AdrianDihoricescu a răspuns:

Viata pe pamant se duce. Umanitatea insa, ar putea scapa, daca proportiile dintre astrologie, ocultism, misticism, si stiinte exacte s-ar inversa. Ramane de vazut.

| Mariani_Roberto_1993 a răspuns:

Taina cea neinteleasa cautand tu so intelegi. Nu pot sa iti deschid ochi find atat inchis cand te vei deschide vei afla...

| CommonSense a răspuns (pentru Mariani_Roberto_1993):

Stii ca puteai spune mult mai usor "Nu stiu/ Nimeni nu stie", nu?

| Mariani_Roberto_1993 a răspuns (pentru CommonSense):

Numai Dumnezeu stie.