| 777eSpirituales777 a întrebat:

Sfarsitul e aproape. Tot mai multe cutremure in ultimul timp, inundatii si alte nenorociri. Chiar credeti ca ateii nu sunt responsabili de acumularea acestor energii negative in sol?
Corpul fiecaruia emana vibratii energetice care ajung sa fie captate de sol ori atmosfera si sa se amplifice provocand cutremure si alte dezastre. Daca ai o aura pozitiva vibratia e si ea pozitiva. Dar daca ai o aura negativa cum e la atei vibratia e negativa si dezechilibreaza lumea.

18 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Fiecare dintre noi e responsabil pentru modul în care a ajuns pământul. Poluarea este din ce în ce mai mare și de aici și tot mai multe dezastre.Dar Dumnezeu va aduce sfârșitul acestui sistem de lucruri rău, iar aceste anomalii sunt semne clare ca sfârșitul e aproape.

| Mayhem666 a răspuns:

Cutremurele sunt produse de miscarea placilor tectonice, exista cutremure inca de la formarea Pamantului, exista cutremure dinainte sa apara oamenii, ateii nu sunt responsabili de cutremure.
Ateii nu au o vibratie negativa, eu sunt ateu si tot ce eman este fericire si pozitivitate, energiile negative sunt ale oamenilor suparati, stresati, etc.
Eu zic sa te mai documentezi, si apoi mai discutam, pana atunci adio.

| GdX a răspuns:

Organizatiile oculte prin meditatie si prin puterea lor concentrata la un loc produc dezastre asupra pamantului pentru a speria si a neneoroci sufletele slabe.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Pare o gluma buna dar cam asa stau lucrurile.
Suntem responsabili de tot ce se intampla.

| 777eSpirituales777 explică (pentru TrăieşteClipa):

Bataia din aripi a unui fluture poate produce un uragan si in partea cealalta a Pamantului, iar gândurile necurate ale ateilor pot produce cutremure.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fmm de atei. Provoacă cutremure și inundații dinainte ca ei să existe.

| 777eSpirituales777 explică (pentru anonim_4396):

Exista si cutremure naturale. Da nu asa multe cate sunt acum.

| anonim_4396 a răspuns (pentru 777eSpirituales777):

Dacă tu zici, maestre seismolog.

| 777eSpirituales777 explică (pentru anonim_4396):

Poate nu oi fi eu seismolog dar am o aura curata si vad lucruri pe care nici cel mai destept ateu nu le-a vazut vreodata. Cum ar fi distributia energiilor din sol. Daca ma concetrez pot sa vad campul energetic al fiecarui om si cum influenteaza distributia de energii din sol. Unele sunt negre, nocive, iar altele luminoase si benefice. Eu inteleg lumea prin spiritualitate nu prin stiinta ca voi materialistii.

| anonim_4396 a răspuns (pentru 777eSpirituales777):

Atunci du-te și fă ceva concret cu "puterile" tale, nu sta să pierzi vremea pe un site unde și așa nu te crede nimeni. Învață-i pe "neștiutori" și pe "ignoranți".

| 777eSpirituales777 explică (pentru anonim_4396):

Scopul meu aici este sa le arat calea celor ce vor sa o gaseasca nu sa ma cert cu materialisti ca voi. Chiar daca un singur om din 100 va alege spiritualitatea dupa ce m-a intalnit si voi fi multumit.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Va sa zica, aperi crestinii?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Nu apăr pe nimeni, nu acuz pe nimeni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi tu de ce crezi că noi ateii ne permitem să mergem la crematoriu?

| DasKönigreichPreußen a răspuns:

Da, da, da sa stii chiar acum ateii isi strang 100.000 de oameni ca sa dea un mare atac seismic folosindu-se de o arma plantata intre doua placi tectonice sfarsitul e aproape Patriarh Daniel adu oastea cu crucea vom invinge

rolling on the floor))))))
De unde scoti elucubratiile aceastea?

| 223kkk a răspuns:

Buna.
Nu am mai auzit asa ceva dar stiu ca oameni pot influenta unele evenimente.

| pceli2007 a răspuns:

Cine ți-a spălat creierul atât de mult? Cine te-a indoctrinat în halul asta de ai început sa ai asa vedenii și păreri asa proaste despre oamenii care nu sunt de acord cu tine? Sa știi ca omenirea nu se reduce doar la familia ta sau la profesorii tai. Învață sa asculți și alte opinii și sa înțelegi de ce oamenii cred sau nu anumite chestii. Ma întreb dacă ai citit biblia, în special vechiul testament. Hai sa-ți spun cine mai gândește ca tine, dar nu ar fi de acord cu tine. Președintele în funcție al Iranului(care e musulman) spune despre cutremure ca se petrec datorita purtării necuviincioase a femeilor iraniene. Ce înseamna necuviincios acolo? Pai doar pentru ca li se vede o șuvița de par de sub broboada, sau pentru ca nu se îmbrobodesc prea bine li se poate vedea gatul, sau pentru ca ar purta șosete albe și nu negre. chestii de astea. Vezi tu? Nu ești singurul/a. Doar motivele diferă... La cum gândești, dacă te-ai fi născut în lumea araba ai fi devenit un terorist religios impecabil. De ce? Documentează-te!

| CamelushxD a răspuns:

Aiureli.
Cum poti sa spui aşa ceva?
Ateii sunt responsabili pentru cutremure!
Pai si pentru inundaţii, uragane, tornade si toate celelalte, cine îi responsabil?
Sunt atee. dar sunt o persoană paşnică si pozitivă.
Ateismul nu îi ceva rău. Îi pur si simplu neutru. faceţi diferenţa între atei si satanisti..please!