| AvalohAlyn a întrebat:

Sincer,daca as fi eu Dumnezeu as termina cu Pământul chiar azi adica as face sa fie sfârșitul lumii/Apocalipsa etc.
Dumnezeu acum ce mai așteaptă? De ce nu o face acum? Că nu prea se mai poate cu omenirea.
Ce credeți că așteaptă Adevăratul Dumnezeu de nu da Apocalipsa chiar acum?

Răspuns Câştigător
| Raullalu a răspuns:

Apocalipsa Biblică, se desfășoară subtil, doar cei ce au cercetat scripturile pot sa recunoască evenimentele. Sfarsitul va fi printr-un guvern mondial, acesta este sfârșitul Biblic, un guvern care va inspira lumii o închinare falsă, și va impune restricții, doar creștinii vor fi afectați.
Vor schimba Cărțile Bibliei și vor blasfemiza pe Dumnezeu făcând oamenii sa creadă că de fapt e corect. Vor promova lipsa obligațiilor morale făcând caracterul uman sa se desprindă de o rațiune morală.
Vor conduce cu pace și cu teroare.
Isus a spus că lucrarea antihristului a și inceput încă din vremea lui.
Dar lucrurile se desfășoară încet, începând cu actiunile de dezinformare a omenirii cu privire la Dumnezeu prin intermediul Bisericilor, Filosofilor și al altor campanii.
Nu a existat o campanie științifică în potriva lui Buda, dar a existat și se desfășoară în potriva lui Dumnezeu.
Persoana implicată Biblic în,, Apocalipsa "e o persoană cu caracter religios, cu un ultim rang de superioritate în acea confesiune religioasă, care va primi încrederea guvernelor pentru a le uni, după care toți conducătorii își vor pierde toate funcțiile rămânând persoana care a inițiat acest eveniment.
Deabea după acest eveniment creștinii vor fi asupriți literar.

11 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Eu am încredere că știe ELmai bine ce face.
Sunt recunoscătoare ca m-a adoptat în familia Lui si încurajez pe toată lumea să aleagă să-și dăruiască viața Creatorului pentru că așa trăim cea mai bună viață., viața pentru care am fost creați.

Răspuns utilizator avertizat
| Apokales a răspuns:

Tin sa cred ca si El are credinta in noi din moment ce ne-a lasat liberi, nu?

| StrongHeart a răspuns:

Pai simplu, Dumnezeu nu e prost.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Pentru ca așteaptă ca toți sa vina la pocainta.

| fllu07 a răspuns (pentru TamplaruAnisoara):

Ceea ce nu se va întâmpla niciodată. Si Dumnezeu stie asta.

| mastadont a răspuns:

De ce nu se mai poate? Omenirea e la un nivel tehnologic ne-mai-atins, are acces la un bagaj informațional uriaș, nivelul de trai este la cel mai înalt nivel atins vreo dată, și multe altele. Eu aș zice că trăim bine doar că mulți sunt atât de pesimiști încât nu realizează acest lucru.
Pentru un pesimist convins chiar și raiul pare că ar fi un iad.

| fllu07 a răspuns:

Mai sunt oameni care încă nu l-au cunoscut, astfel ar fi pierduți pentru todeauna dacă ar trece acum la acțiune. Oricum mult nu mai este. Sa fii convins

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ne așteaptă pe noi sa ne pocăim

| CatalinLaurentiu02 a răspuns:

Verset biblic :
Domnul nu întârzie în împlinirea făgăduinţei Lui, cum cred unii, ci are o îndelungă răbdare pentru voi și dorește ca niciunul să nu piară, ci toţi să vină la pocăinţă."
‭‭2 Petru‬ ‭3:9‬ ‭