| MeisterSchnitzel a întrebat:

Sunt comentariile lui Filon din Alexandria bune de citit d.p.d.v. ortodox?

1 răspuns:
| carevaescu a răspuns:

Dacă îți place istoria filozofiei, ar fi o lectură interesantă.

Însă nu aș recomanda să iei de bune concluziile sale, ci să îți formezi propria ta părere vizavi subiectele discutate de el.

Cea mai interesantă parte a comentariilor lui Filon nu sunt concluziile sale în sine ci felul în care gândește problema. Poți contrasta cu felul în care tu însuți gândești aceste probleme