| Moisie a întrebat:

Tinand cont de faptul ca crestinii il au ca Dumnezeu pe Lucifer (aici dovada: https://www.youtube.com/watch?v=0IgdzyMNfjw )
Oare din ce cauza ei sunt suparati pe satanisti daca si ei tot lui Lucifer = Satana se inchina ca unui Dumnezeu?
Oare sa fie din cauza ca i-a orbit sutanistii negrii care il slavesc pe Dumnezeul veacului aceste (numit Satan) despre care scrie in Biblie ca a orbit mintile oamenilor?
vezi aici: Corinteni 4 4. În care Dumnezeul veacului acestuia a orbit minţile oamenilor!

8 răspunsuri:
| milan9 a răspuns:

Biblia este PLINA DE METAFORE, si in consecinta, foarte usor pentru unele persoane sa scoata ABERATII CRUNTE, interpretari stranii ce arata ca nu au inteles nicioadata ce inseamna "valoare metaforica" a cuvintelor.

Fiul lui Dumnezeu mai este numit metaforic (printre alte zeci de metafore) si "Luceafarul de dimineata" dar asta nu inseamna ca trebuie sa-L discutam pe Mantuitorul Hristos din punct de vedere astronomic...

| Moisie explică (pentru milan9):

Deci sa intelegem ca Biblia nu este Legea lui Dumnezeu ci doar o culgere de texte pline de metafore?
Ma bucur ca ai inteles si tu asta!

| Moisie explică (pentru milan9):

Nu Fiul lui Dumnezeu este numit Lucifer, ci Dracu care a venit sa schimbe Legea lui Dumnezeu si sa impuna Noua sa lege, numita NT al Tatalui Minciunii care este falsul Christos!

| milan9 a răspuns:

Iar ai uitat unde ai pus pastilele...

| Moisie explică (pentru milan9):

Si te pomenesti ca de ai aia nu esti de acord cu adevarul ca nu ti-am gasit eu pastilele!
Ce ar fi sa ti le cauti singur si sa intelegi ca falsul Christos este Lucifer, adica Diavolul, cel care s-a razvratit atat in cer cat si pe pamant impotriva lui Dumnezeu si ceea ce nu a reusit in ceruri a reusit pe pamant, si anume sa fie slavit ca Dumnezeu, si sa desfinteze Legea lui Dumnezeu ca sa o inlocuiasca cu Legea sa mincinoasa!

| Scotianca a răspuns:

Totul e menit doar sa creeze rau si sa dezbine oamenii intre ei.

| Jeezy a răspuns:

Habar nu ai ce canta ala acolo...auzi si tu cuvantul lucifer si te dai destept.
Ti-am mai zis tie nu mai incerca sa impresionezi ca nu iti iese...

| Gabi3021 a răspuns:

Esti pe LSD?