| Moisie a întrebat:

Tinand cont de faptul ca Dumnezeu este sus in cer, si Diavolul este jos sub pamant, din ce cauza crestinii isi ingroapa mortii in pamant adica mai aproape de Diavol si nu ii incinereaza ca duhul lor sa se ridice sus si sa ajunga mai aproape de Dumnezeu?
Sa fie oare din cauza ca toti crestinii il slavesc pe Dumnezeul veacului acesta, adica pe Lucifer?
Iata dovada ca biserica crestina il slaveste ca Dumnezeu pe Lucifer:
http://www.youtube.com/watch?v=0IgdzyMNfjw
Asa ca acum dupa ce stiti asta, astept credinciosii sa-mi raspunda la intrebare

14 răspunsuri:
| Mădă0611 a răspuns:

laughing asta-i buna. "Din pamant esti si in pamant te vei intoarce"; nu stiu de unde le-a venit altora ideea, dar evreilor le-a venit de la faptul ca olaritul era cea mai nobila meserie (am mai zis asta), se folosea pamant pentru a crea ceva.

| Moisie explică (pentru Mădă0611):

Hahaha...sa stii ca ai dreptate, mie nu mi-a picat fisa!

| Vektor a răspuns (pentru Moisie):

Isus se scrie cu doi de i, adica "Iisus"

| Moisie explică (pentru Vektor):

Ma lasi cu prostia asta?
ce autoritate divina are acela care ti-a spus prostia asta.
Daca esti interesat sa scrii corect numele lui Isus, atunci scrie-l asa...YESHUA!

| Marian001 a răspuns (pentru Mădă0611):

Haha happy pentru ce scrii si tu daca habar n-ai? Citeste in Sf.Scripura si o sa vezi ca scriebig grinin pamant esti si in pamant vei merge.Cum spune si o rugaciune de la Slujba Inmormantarii.

| Moisie explică (pentru Marian001):

Ciar si daca te lasi incinerat si ti se arunca cenusa in mare?
Nu mai recomanda tu sa citim o scriptura pe care nici Isus si nici Dumnezeu nu o recomanda niciodata nimanui!

| Mădă0611 a răspuns (pentru Marian001):

Prietenas, biblia a fost scrisa de evrei, care mai mult au furat din religiile altora, asa ca don't tell anyone

| Moisie explică (pentru Mădă0611):

Evreii doar au ciupit cate ceva din religiile altora darsi-au bagat in scriptura propria istorie si texte din filozofia lor populara, dar crestinii au furat absolut tot ce mozaicii au "compilat" si culmea ca interprteaza mincinos tot ceea ce au furat!

| Mădă0611 a răspuns (pentru Moisie):

Nu e chiar furt, ca zeul si geneza sunt aceleasi cu ale evreilor, au adaptat credinta nevoilor lor, e un fel de Yhwh reloaded. laughing)

| Moisie explică (pentru Mădă0611):

Este furt TOTAL!

| Felix_Remus_1990 a răspuns:

Deoarece se stie ca noi din pamant am fost facuti si acolo ne intoarcem.Atentie! Se intoarce doar trupul, nu si spiritul.Si pana la urma acuma in mileniul asta pentru unii oameni Dumnezeu inseamna bani, bautura, droguri si femei. Unii oameni nu stiu nici cine era Iisus..Astea-s vremurile.Si eu cred ca cel mai corect ar fi sa zicem ca Lucifer a fost trimis in Iad, acela fiind probabil o lume pe care ochii nostri n-o vad, Adica Iadul poate fi si in alta parte nu numai in pamant. Unii oameni zic ca acolo sub pamant in adancuri e cel necurat si e foc si lava.Aici e ceva corect pentru ca in adancurile cele mai profunzi se afla lava. Sper ca ti-am fost de folos.PA

| Moisie explică (pentru Felix_Remus_1990):

Nu se stie nimic, poate tu esti o floeasca de noroi, dar asta nu insemna ca noi nu suntem ca tine pentru ca noi am fost creati de parintii nostri si nu de olar ca tine, si probabil ca nu ne intoarcem in pamant caci uni dintre noi preferam sa fim incinerati sa ajungem in ceruri.
Spiritul nu este decat o proprietate trupului care traieste la fel cum flacara este o proprietate a lemnelor care ard.
Asa ca nu se intoarce nimic niciunde
Pai fac pariu ca nici tu nu stii cine a fost Isus.

| Nazzgul a răspuns:

Ba frate tu la fiecare intrebare pui video-ul ala mai scuteste-ma In plus vrei numai sa dezorientezi oamenii.NU se inchina la Lucifer

| Moisie explică (pentru Nazzgul):

Pai oamenii, mai ales crestinii, nu se inchina lui Lucifer ci Christosului care nu este Christos, din cauza ca nu a fost UNS ca sa devina un Christos, si se mai inchina si Dumnezeului veacului acesta, adica veacul Noului Testament, dar ei nu stiu ca Dumnezeul veacului acesta este Diavolul!