| Vladi4ok a întrebat:

TPU! In viitor vreau sa devin preot, si am o intrebare:Ce profil (real sau umanist)trebuie ca sa intru in Facultatea de teologie?

Răspuns Câştigător
| Maxim96 a răspuns:

Umanist.
Daca simti chemarea de la Dumnezeu nu ezita!
Itai trebuie sa intelegi ca preotia nu e o profesie ci este un har dat dea Dumnezeu si trebuie sa fii gata de a-ti pune sufletul tau pentru credinciosi.
Bafta si numai bine!
Dumnezeu sa te binecuvanteze!

10 răspunsuri:
| PedoBarbie a răspuns:

Mare greşeală faci.

Răspuns utilizator avertizat
| dragos38 a răspuns:

Eu din cate stiu exista si licee cu profil teologic.ca popa vei castiga bine, acum depinde pe cati vei reusi sa-i aburesti cu biblia, caci ce mai conteaza un popa in - sau in + sa inmultit tara cu popi si biseririci bafata poate vei reusi sa-ti construiesti si tu o biserica happy

Răspuns utilizator avertizat
| dragos38 a răspuns (pentru Vladi4ok):

Divinitatea nu are nevoie de intermediari deci chestia asta sa i spui unui religios, mistic, intoxicat, delirant( sau cam inmultit delirantii dupa revolutie tot din cauza religiilor) dar nu mie, deci pana la urma tot banul, totul se invarte in jurul baniilor catedrala mantuirii prostiilor tot pentru banii si pentru naivii peste catva ani te vei duce la servici cu B.M.W. SAU AUDI ca este la moda in randul preotiilor, ce tu esti mai prejos nu te lasa lupta la cati naivi sunt cu siguranta vei reusi bafta.( dar nu uita ce a zis sf.Stefan fariseilor.)O zi buna iti doresc

| wtxwhdxifdjebdd a răspuns:

Umanist.Realul n-are nici o legatura cu religia.

| HDeNiSaR a răspuns:

Renunta!

| Andrei258 a răspuns:

Doamne ajută,

Indicat ar fi să urmaţi unul din cele 6 seminarii teologice din ţară. Iar dacă nu, vă recomand să urmaţi unul din profilele filologie sau ştinţe social umane.

Noapte binecuvântată şi sănătate.

| VitoriaLipan a răspuns:

Oricare, doar sa nu fi pedofil, popi sunt pedofili de obicei. :3